Шольц вважає, що операція України в Курській області РФ буде обмежена в часі та просторі

Шольц вважає, що операція України в Курській області РФ буде обмежена в часі та просторі

Шольц про операцію України в Курській області РФ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає на пресконференції за підсумками переговорів з президенткою Молдови Маєю Санду в Кишиневі, Молдова, 21 серпня 2024 року. REUTERS/Vladislav Culiomza

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна не консультувалася з Берліном щодо своєї операції в Курській області Росії. Він очікує, що ці бойові дії "будуть обмежені в часі та щодо території".

Про це Шольц заявив на спільній пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду 21 серпня, цитує Reuters.

"Україна підготувала свою військову операцію в Курській області дуже таємно і без зворотного зв'язку, що, безумовно, пов'язано з ситуацією, яка склалася. Це дуже обмежена операція з точки зору простору і, ймовірно, також з точки зору часу", — зазначив канцлер.

Також Шольц заявив, що Німеччина і надалі залишатиметься найбільшим союзником України в Європі, попри розмови останніми днями про зменшення військової підтримки.

Що говорили про зміни військової допомоги Україні від Німеччини

Напередодні Bild та Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомляли про нібито плани уряду ФРН не виділяти військову допомогу Україні з 2025 року. Як писало FAZ, канцлер Німеччини Олаф Шольц і міністр фінансів Крістіан Лінднер заморозили усі нові заявки на фінансування.

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий назвав такі тези маніпулятивними та некоректними. У Мінфіні Німеччини в коментарі Суспільному заявили, що допомога від ФРН буде частково перенесена на міжнародні програми. Ідеться, зокрема, про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів.

Посол України у Німеччині Олексій Макеєв закликав Берлін не скорочувати військову допомогу Києву.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що його держава продовжить підтримку України, зокрема, за допомогою кредиту на 50 мільярдів євро у рамках G7.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек запевнив, що ФРН буде й надалі підтримувати Україну і на це не зможуть вплинути результати президентських виборів у США.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок