Голова комітету Бундестагу Німеччини у закордонних справах Міхаель Рот заявив, що якщо в майбутньому бюджеті на оборону не буде військової допомоги Україні, це "фатальний знак". Україна потребує підтримки, зокрема бо наступає на Курську область.
Про це Рот сказав в інтерв'ю газеті Funke Mediengruppe, цитує Die Zeit.
"Українська армія вперше за багато місяців знову перейшла в наступ, і зараз країна потребує повної підтримки свого найважливішого військового союзника в Європі, Німеччини. Натомість дебати про майбутнє фінансування військової допомоги виглядають як завуальоване зняття відповідальності з Німеччини. Ми не можемо ставити нашу безпеку в залежність від бюджетних обмежень", — говорить Міхаель Рот.
Він додав, що 50 мільярдів доларів з фонду допомоги країн G7 коштом відсотків від заморожених активів Росії — це "далеко не достатньо".
Попередній проєкт федерального бюджету Німеччини на 2025 рік передбачає 4 мільярди євро ля України, після обговорення бюджету 16 серпня ця сума не має змінитися.
"В принципі, німецький уряд розраховує на те, що зможе надати Україні більшу підтримку в майбутньому за рахунок відсотків від заморожених російських державних активів", — пише Die Zeit.
Міхаель Рот входить до Соціал-демократичної партії ФРН, куди й коаліція, і канцлер Олаф Шольц. Однак Рот розкритикував підхід коаліції Німеччини до допомоги України, згідно з яким постачання залежать від російських активів.
Що говорили про зміни військової допомоги Україні від Німеччини
Напередодні Bild та Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомляли про нібито плани уряду ФРН не виділяти військову допомогу Україні з 2025 року. Як писало FAZ, канцлер Німеччини Олаф Шольц і міністр фінансів Крістіан Лінднер заморозили усі нові заявки на фінансування.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий назвав такі тези маніпулятивними та некоректними. У Мінфіні Німеччини в коментарі Суспільному заявили, що допомога від ФРН буде частково перенесена на міжнародні програми. Ідеться, зокрема, про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів.
Посол України у Німеччині Олексій Макеєв закликав Берлін не скорочувати військову допомогу Києву.