Російська прокуратура просить від 16 до 24 років в'язниці для українських полонених

Російська прокуратура просить від 16 до 24 років в'язниці для українських полонених

Українські військовополонені в російському суді в Ростові
Українські військовополонені під час слухання в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, Росія, 14 червня 2023 року. AP

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в Росії на засіданні 21 серпня отримав від прокуратури запити для 23 військовополонених України. Для них просять від 16 до 24 років позбавлення волі.

Про це пишуть кореспонденти "Медіазони" із зали суду.

Прокуратура вважає, що всі 23 полонених служили в полку "Азов" і висловлювали "негативне ставлення до російськомовного населення", а також дотримувалися "проукраїнських радикальних поглядів".

Прокурор попросив засудити:

  • Олену Аврамову, Альону Бондарчук та Лілію Павріанідіс — до 17 років позбавлення волі;
  • Ніну Бондаренко, Наталю Гольфінер, Ірину Могитич та Владиславу Майбороду — на 16 років;
  • Артема Гребешкова, Артура Грецького, Олексія Смикова, Ярослава Ждамарова та Олександра Мероченця — до 23 років;
  • Анатолія Грицика, Олега Міжгородського, Олександра Мухіна і Микиту Тимоніна — до 22 років;
  • Олега Жаркова — до 19,5 року;
  • Олександра Ірха — до 21 року;
  • Марину Текіну — до 16,5 року;
  • Лілію Руденко — до 19 року;
  • Олега Тишкула — до 24 років.

Уже обміняних полонених Давида Касаткіна і Дмитра Лабинського судять заочно і просять 24 і 23 роки тюрми відповідно.

Проти загиблого в СІЗО Олександра Іщенка справу закрили.

Суспільному у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими повідомили, що станом на 30 червня 2024 року Україні було відомо про 620 полонених Росією громадян, проти яких відкрите кримінальне переслідування.

Що відомо про Олександра Іщенка, який загинув у російському полоні

Олександр Іщенко служив водієм у "Азові", куди мобілізувався 27 лютого 2022 року. Йому було 55 років. До війська вступив на початку повномасштабного вторгнення РФ, обороняв Маріуполь. У травні 2022 року потрапив у російський полон.

З вересня 2022 року Олександра та 23 бійців "Азову" судили за сфабрикованими справами, чоловіків звинувачували у тероризмі та спробі повалення влади.

Про смерть українського полоненого повідомили на сайті російського видання "Медіазона" з посиланням на засідання Південного окружного воєнного суду в Ростові-на-Дону. Згодом, 31 липня, цю інформацію Суспільне Донбас підтвердили у бригаді "Азов".

Як повідомив заступник командира бригади Святослав Паламар "Калина", Олександр Іщенко помер у російському полоні через тупу травму грудної клітки.

Що відомо про псевдосуди Росії над полоненими

У листопаді 2023 року в Росії вперше засудили українського військового: Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

У березні так званий суд терористичного угруповання "ДНР" засудив десятьох полонених військовослужбовців полку "Азов", у квітні шістьох українських бійців (з них троє "азовців").

У травні в "ДНР" засудили щонайменше вісьмох українських військовополонених. Як пояснювала Суспільному Донбас головна консультантка Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олена Матвієнко, такі окупаційні суди проводять, аби навпаки показати дотримання якихось законів.

На початок