Ефект несподіванки під час операції українських сил оборони в Курській області Росії вдалося досягнути зокрема тому, що російське військово-політичне керівництво недооцінює Україну, а очільник Кремля Володимир Путін отримує неповну інформацію про ситуацію на полі бою російсько-української війни.
Таку думку в інтерв’ю Суспільному висловив український блогер Денис Казанський.
“Можливо, через це у них і не було військ в Курській області – вони просто не думали, що тут є кому наступати, що в Україні є якісь ще війська”, – зазначив він.
Казанський висловив упевненість, що Володимир Путін уявляє ситуацію на полі бою російсько-української війни такою, якою її йому хочуть подати в його оточенні. “Він точно не читає інтернет, йому приносять якісь папочки, і ті, хто їх приносить, відповідно, і формує йому картину світу”, – додає він.
За словами Казанського, який у своєму блозі в YouTube і Telegram аналізує російський медіапростір, операція українських сил на Курщині посіяла розбрат між російськими пропагандистами.
“Ця ситуація дійсно застала їх зненацька, вони не змогли між собою порозумітися, вирішити, як їм її висвітлювати. І досі у них відбувається цей конфлікт”, – розповідає Денис Казанський. Він каже, що між так званими Z-блогерами і представниками прокремлівської пропаганди виникла непряма дискусія: перші звинуватили других у брехні й у тому, що Росія виявилася неготовою до наступу українських сил. Тоді як, наприклад, в шоу Соловйова цих самих блогерів критикували за нагнітання паніки серед росіян і підрив довіри до влади.
“Недарма є такий вислів, що головний споживач російської пропаганди – це насправді Володимир Путін. Це для нього все робиться. Він вмикає телебачення і бачить самі лише перемоги Росії”, – додає Денис Казанський.
Як росіяни реагують на операцію на Курщині, чи наближає вона переговори між Росією та Україною та чи в цілому можливі такі переговори з Росією під керівництвом Володимира Путіна – дивіться Дениса Казанського у проєкті Суспільного "Ремовська Інтерв’ю" незабаром.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.