Результати контрольного спринту. Блашко перемогла в жіночій гонці, Підручний - у трійці в чоловіків НОК України

Як українці пробігли спринтерські контрольні гонки у Вуокатті.

Збірна України з біатлону провела перші контрольні гонки з іноземними командами у підготовці до сезону. Разом з українськими біатлоністами у цьому тестовому змаганні брали участь атлети з Болгарії, США та Фінляндії.

Загалом за вихідні планується провести дві гонки - у суботу спринтерські старти, у неділю - короткі мас-старти. Уся основа збірної України (за винятком Сергія Семенова та Юлії Джими) брала участь у цих стартах.

Особливість контрольного спринту у Вуокатті - спортсмени не бігли штрафних кіл, за кожний промах їм додавали 20 секунд штрафу.

Повні результати гонок:

Жінки. Спринт (6,9 км)

Жінки бігли три кола по 2,3 кілометри. Єдина серед усіх учасниць, яка змогла пройти обидва вогневі рубежі по помилок, - українка Дар'я Блашко. Зрештою, вона й перемогла з результатом 19:31.

Блашко на фініші на 9 секунд випередила фінку Марі Едер, яка тричі промахнулася. У Едер - найкращий чистий час гонки: 18:40. Це на 51 секунду краще, ніж у Блашко, яка за чистим часом посіла друга місце.

У шістці найкращих фінішувала Олена Підгрушна - один промах і 53 секунди відставання. Сестри Семеренко та Катерина Бех промахувалися більше: у Валентини два промахи і 9 місце, у Віти - 3 промахи і 13 місце, у Бех - 5 промахів і 17 місце.

Якщо взяти до уваги чистий час (без штрафів), то Бех показала четвертий результат (програла Едер, Блашко та Данклі) - 19:39. Підгрушна та сестри Семеренко показали майже ідентичний час - від 20:02 до 20:04.

Чоловіки. Спринт (8,4 км)

Перемогу у чоловічому спринті розділили два фінські гонщики - Туомас Хар'юла та Оллі Хіденсало. Капітан української збірної Дмитро Підручний програв їм 4 секунди за однакової кількості промахів.

У топ-7 чоловічої гонки також фінішували Антон Дудченко та Руслан Ткаленко, у яких теж по одному промаху.

Артем Прима через чотири неточні вистріли фінішував 14, Богдан Цимбал - три хиби та 16 місце. У Тараса Лесюка два промахи і 26 місце.

Якщо взяти до уваги чистий час, то Підручний і Прима у топ-5 цієї гонки. Дмитро програв болгарину Владіміру Ілієву (найкращий час) 6 секунд, а Артем - 12.