Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляція

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляція

Оновлюється

22 листопада в Україні відбувається другий тур виборів міського голови в 11 містах 9 регіонів. За даними Комітету виборців України, в голосуванні має взяти участь понад 2 млн людей. На Дніпропетровщині голосування відбудеться на 483 дільничних виборчих дільницях Дніпра та Нікополя. Охорону громадського порядку, за інформацією з обласної поліції, здійснюють близько 3 тисяч силовиків.

У другому турі виборів мера в Дніпрі змагаються кандидат від партії "Пропозиція" Борис Філатов (у першому турі він набрав 46,4% голосів виборців) та кандидат від партії "Громадська сила" Загід Краснов (за нього в першому турі проголосувало 13,5% виборців).

Про те, що відбувається у день голосування в Дніпрі, – текстова трансляція Суспільного.

Трансляцію завершено.

20.10

У Дніпрі та Нікополі зачинились виборчі дільниці.

Представник Комітету виборців України в регіоні Станіслав Жолудєв прогнозує, що що підрахунок голосів може затягнутися, як і після першого туру виборів, бо в міській ТВК "лишилися ті самі люди". Районні комісії, припускає він, здадуть протоколи вже до обіду 23 листопада.

19.27

У ГМ "ОПОРА" вважають проведення "ярмарку вихідного дня" в день виборів мера Дніпра порушенням етики виборчого процесу. Про це у коментарі Суспільному сказав координатор Громадянської мережі "ОПОРА" в області Вадим Головченко.

"Масові ярмарки, добродійництва з приводу мобілізації виборців ніякий вплив, ми сподіваємось, не мають поки що, бо явка низька. Але послуги, які надаються, заборонено законодавством, якщо там проговорюється якийсь кандидат. Оскільки суб'єкт виборчого процесу, жоден кандидат, не проговорюється, поки що нами не виявлено, то це просто порушення етики виборчого законодавства", – сказав він.

19.10

Станом на 18:30 до поліції області надійшло 186 повідомлень про порушення, пов’язані з виборчим процесом. За чотирма фактами відкрили справи, повідомили в поліції області. Також склали 6 адмінпротоколів через пошкодження бюлетенів на дільницях у Самарському, Шевченківському та Індустріальному районах.

19.01.

Суспільному не вдалось розшукати організаторів «ярмарку вихідного дня», який відбувся в день голосування в Дніпрі. На банері заходу вказано, що він проходив за підтримки Асоціації ресторанів Дніпра. Один із учасників повідомив Суспільному, що це «новостворена організація». В контактах асоціації, які містяться в повідомленні до міської ради про проведення ярмарку, вказаний номер телефона, який має зайву цифру, тому з організаторами зв'язатися не вдалося. За вказаним номером ЄРДПОУ у реєстрі дані відсутні.

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяФото: Суспільне. Дніпро

"Недільник" на житломасиві Перемога в Дніпрі

18. 36

Один із кандидатів на виборах міського голови Дніпра Загід Краснов поголосував на своїй дільниці.

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляція

Загід Краснов

18.07

У мерії Дніпра та Українській ресторанній асоціації заявляють, що не знають, хто організував «ярмарок вихідного дня» в день голосування у Дніпрі. За словами речниці міськради Анастасії Поповської, місцева влада до цього сосунку не має і в мерії не володіють інформацією про організаторів.

Координатор Української ресторанної асоціації у Дніпрі Роман Загоруйко сказав Суспільному, що його обєднання також не має стосунку до акції. «Українська ресторанна асоціація до даної акцію не має жодного відношення. Ця акція організована Асоціацією ресторанів Дніпра. Як такої цієї асоціації не існує, мабуть, я, координатор всеукраїнської асоціації рестораторів, про неї не знаю», – зазначив він.

За словами представниці Держпрожспоживслужби в регіоні Нелі Полюхович, узгоджувати проведення ярмарків мають органи місцевого самоврядування.

17.25

Спостерігачі ГМ "ОПОРА" фіксують порушення на дільницях в Нікополі. На одній дільниці в кабінці для голосування перебували двоє виборців, на іншій – було фотографування бюлетеня.

17.00

Спостерігачі ГМ "ОПОРА" повідомляють про нові факти фотографування бюлетенів у кабінках для голосування та пошкодження бюлетенів. Станом на 16:30 спостерігачі зафіксували 25 випадків фотографування бюлетенів у кабінці для голосування. Також на одній дільниці члени комісії видали бюлетень без документа, що підтверджує особу.

16.31.

Поліція відкрила кримінальне провадження після перевірки повідомлення про те, що у Дніпрі проходять ярмарки з агітацією за одного з кандидатів. Справу кваліфікували за ч. 2 ст. 160 (підкуп виборця) Кримінального кодексу України.

15.50.

Поліція Дніпропетровщини отримала 108 повідомлень, пов’язаних з порушеннями на виборах. Відкрили три кримінальні провадження. Про це повідомила речниця обласної поліції Ганна Старчевська. Зокрема, відкрили дві справи ст. 158-3 (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації) Кримінального кодексу України. Поліція розслідує зникнення печатки виборчої комісії на одній із дільниць в Амур-Нижньодніпровському районі та підписування протоколу про підрахунок голосів виборців до його остаточного заповнення на дільниці у Новокодацькому районі.

Щодо другого випадку в ГМ "ОПОРА" в регіоні повідомили, що на виборчій дільниці №121408 членкиня комісії у присутності інших членів та спостерігачів вже о 10.20 ранку підписала протокол про підрахунок голосів.

15.22

До поліції області надійшло 50 повідомлень про з порушення виборчого процесу. Переважна більшість з них стосувалася фотографування бюлетенів. Правоохоронці перевіряють кожен факт фотографування та опитують причетних, повідомили в пресслужбі обласної поліції.

15.04

Станом на 13.00 явка виборців у Дніпрі склала 13,24%. Про це Суспільному повідомив голова міської територіальної виборчої комісії Олександр Саленко.

Ситуація на дільницях Соборного району Дніпра о 15-ій годині.

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяФото: Суспільне. Дніпро

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяФото: Суспільне. Дніпро

14.33

У Дніпрі на виборчій дільниці № 121306 членам комісії на ранковому засіданні були роздані не усі бюлетені. Про це повідомили у ГМ “Опора” в регіоні. Коробка з частиною бюлетенів знаходилася поруч з головою ДВК. Через деякий час коробка була накрита курткою. А дещо пізніше спостерігач “Опори” зафіксував, як голова ДВК бере бюлетені з зазначеної коробки та роздає їх членам комісії. Згідно з частиною 7 статті 247 Виборчого кодексу України, голова ДВК передає необхідну кількість виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії. Жодного виборчого бюлетеня у сейфі не може залишатися.

На одній з виборчих дільниць Дніпра членам комісії не були роздані усі бюлетені

На одній з виборчих дільниць Дніпра членам комісії не були роздані усі бюлетені

14.00

У Дніпрі, в центральному парку імені Шевченка, в одній із яток безкоштовно дають булочки та чай в обмін на селфі з виборчої дільниці. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події. Журналісти Суспільного з’ясовують, хто є організатором акції.

У Дніпрі в обмін на селфі з виборчих дільниць пропонують булочки та чайСуспільне

У Дніпрі в обмін на селфі з виборчих дільниць пропонують булочки та чай

13.32

Перевізники Дніпра пропонують безкоштовний проїзд тим, хто покаже селфі з виборчої дільниці. За словами спеціаліста департаменту транспорту міської ради Івана Васючкова, цю послугу пропонують «практично всі автотранспортні підприємства міста». «Проїхатися безкоштовно можна буде кілька разів та в будь-якому напрямку. Акція триватиме до 20:30», – повідомив Іван Васючков.

За словами голови обласної профспілки перевізників Михайла Тонконого, з яким поспілкувались кореспонденти Суспільного, перевізників змусили брати участь в цій акції. За його оцінками, за день їхні збитки можуть становити пів мільйона гривень.

Раніше голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявляв, що штучне активізування явки виборців не є порушенням законодавства, але може розглядатись як «маніпулятивна технологія».

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяСуспільне

Автобуси в центрі Дніпра пропонують безкоштовний проїзд в обмін на селфі

12.55

Станом на 12:00 у Дніпрі "не зафіксовано суттєвих порушень виборчого процесу, які могли б вплинути на волевиявлення містян". Про це повідомив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Дніпра Артем Нідєлько.

12.25

До поліції Дніпропетровської області надійшло 28 заяв та повідомлень про порушення в день виборів. Зокрема, 25 повідомлень отримали поліцейські Дніпра, 3 – Нікополя. За словами заступника начальника поліції області Володимира Богоноса, більшість порушень стосувалися фотографування бюлетенів.

Також у поліції повідомили, що на одній з дільниць в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра зникла печатка. Вирішують питання про відкриття кримінального провадження.

12.10

Один із двох кандидатів Борис Філатов проголосував у другому турі виборів міського голови Дніпра.

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяФото: Мерія Дніпра

11.54

Комітет виборців України прогнозує нижчу явку на виборах мера Дніпра в порівнянні з першим туром. Про це на пресконференції повідомив представник Комітету виборців України Станіслав Жолудєв. За його словами, динаміка відвідування у порівнянні з першим туром голосування дещо нижча, зокрема, зважаючи на погодні умови – у Дніпрі випав перший сніг.

Ситуація на дільниці очима кореспондентів Суспільного

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяСуспільне. Дніпро

Другий тур виборів мера Дніпра

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяСуспільне. Дніпро

Другий тур виборів мера Дніпра

11. 35

На 12-у кварталі Дніпра, на вулиці Інженерній, з наметів роздають безкоштовний попкорн усім, хто покаже фото з виборчої дільниці. Про це Суспільному повідомила дніпрянка Наталя Гейман. "Два намети з попкорном безкоштовним, усілякі гостинці. Видають усе безкоштовно, тільки покажіть, що ви проголосували, фото з виборчої дільниці. Зараз приїхала поліція. Не знаю, від кого, вони не говорять, від кого вони стоять", — розповіла Наталя Гейман.

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяФото: Наталія Гейман

Безкоштовне роздавання попкорну в Дніпрі

11.25

У Дніпрі виборець порвав бюлетень та вкинув його у скриньку. Про це повідомили в ГМ "ОПОРА" в регіоні. Інцидент відбувся на виборчій дільниці № 121251, що розташована на вул. Березинська, 4 (НВК №139). Голова комісії відмовився викликати поліцію, мотивуючи тим, що  ймовірний порушник вже покинув дільницю, йдеться в повідомленні ГМ "ОПОРА".

Як відбувається другий тур виборів мера Дніпра. Текстова трансляціяОПОРА

Порваний бюлетень

11.17

У Нікополі зафіксували випадок проведення так званого екзит-полу. За повідомленням представника Комітету виборців України Станіслава Жолудєва, невідомі особи, представляючись журналістами, опитують громадян на виході з дільниць. Таким чином вони збирають інформацію для одного з кандидатів на посаду міського голови. Наразі інформація перевіряється. Якщо опитування проводять без збору персональних даних, то це не вважається правопорушенням, сказав представник КВУ.

11.00

На п'ятьох дільницях у Дніпрі зафіксували випадки фотографування бюлетенів у кабінках для таємного голосування, інформацію перевіряє поліція. Про це на пресконференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомив представник Комітету виборців України Станіслав Жолудєв. Також, за його словам, зафіксований один випадок організованого підвезення виборців, однак організатори наразі невідомі.

10.43

У Дніпрі відкрили кримінальне за заявами щодо можливого підкупу виборців через месенджери – за частиною 2 ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця). Про це Суспільному повідомила речниця поліції міста Аліна Стадник у відповідь на інформаційний запит. Тривають слідчі дії, сказала вона.

10.20

Медична директорка 6-го медичного центру Олена Землянська на брифінгу запевнила, що голосувати в Дніпрі безпечно. За її словами, статистика захворювань після першого туру не продемонструвала сплеску випадків зараження. «Прогулянка свіжим повітрям стимулює до більш ефективної роботи дихальну і серцево-судинну системи. Відповідно, участь у виборах корисна не лише з точки зору виконання громадянського обов'язку, а й з точки зору зміцнення власного здоров'я», – сказала медик.

10.10

«Зараз ситуація досить спокійно, голосування йде», заявив на брифінгу директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Артем Нідєлько.

09.42.

На одній з виборчих дільниць у Дніпрі виборець фотографував свій бюлетень. Про це повідомили в Громадянській мережі «ОПОРА» в регіоні.

8.24.

Усі виборчі дільниці у містах Дніпро та Нікополь відкрилися вчасно

8.06.

У «день тиші» до поліції Дніпропетровської області надійшло 27 заяв про порушення. Зокрема, правоохоронці склали адмінпротокол на голову житлового кооперативу розвішувала власноруч написані  агітаційні листівки за одного з кандидатів.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди