На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу

На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу

На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу
Суспільне Тернопіль

У селі Озерна Зборівського району відкрили дитячий будинок сімейного типу. Оксана Алексєєва з Підволочиського району виховує п’ятьох прийомних дітей . Нещодавно сім’я отримала нове помешкання – трикімнатну квартиру в Озерній.

Кореспонденти Суспільного дізналися, як діти облаштувалися на новому місці та чому жінка вирішила створити будинок сімейного типу у Всесвітній день дитини.

У матері-виховательки Оксани Алексєєвої дев’ятеро дітей, п’ятеро – прийомних. Троє власних дітей вже дорослі і живуть окремо, розповідає жінка. Кілька років тому вона взяла під опіку чотирьох прийомних дітей, двоє з них – її племінники. А цього року ще одну дівчинку.

"У нас два роки тому сталася трагедія в сім’ї – брат помер і його жінка теж. Залишилися діти, і в них теж були під опікою діти. І я вирішила взяти на себе відповідальність за дітей, взяла під опіку. З часом подивилася, що є енергія, е потенціал, є ресурс, і вирішила створити ДБСТ", – каже Алексєєва.

На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу
Оксана Алексєєва. Суспільне Тернопіль

За її словами, щоб створити будинок сімейного типу пройшла навчання, отримала документи матері-виховательки та почала шукати помешкання. До цього сім’я жила в селі Кам’янки Підволочиського району в батьків Оксани.

"Одразу не погоджувалася, щось страшно було переїжджати. Запропонували тут і ми згодилися. Зовсім не шкодуємо, бо тут і умови, і діти теж задоволені, школа дуже прекрасна. В мене навіть діти почали з більшою охотою ходити до школи", – розповіла Алексєєва.

Жінка каже, діти добре ладнають між собою та допомагають.

На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу
На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу. Суспільне Тернопіль

Розповідає 16-річна Ірина Алексєєва – найстарша з дітей, які мешкають в будинку сімейного типу:

"Тут приємно, тут гарні умови і все добре. Помагаю чим можу.У вільний час сидимо, спілкуємося, деколи бавимося".

На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу
Ірина Алексєєва. Суспільне Тернопіль

Директорка благодійної організації "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Відкрите Серце"" Наталія Коцюба каже, цій сім’ї працівники організації надаватимуть психологічні консультації та соціальний супровід:

"Їх супроводжують у різних питаннях, в яких у них виникають проблеми. Це можуть бути юридичні питання, соціальні виплати, документація дітей, оскільки приходять діти позбавлені, або ще немає позбавлення, а йде тільки суд і їм потрібно збирати всі ці документи".

Квартира, в якій мешкає сім’я Алексєєвих знаходиться у приміщенні Соціального центру підтримки дітей та сімей «Відкрите серце». Тут три кімнати, площа – 145 квадратних метрів, є меблі. Посуд та деякі речі для дітей сім’ї подарували благодійники, а облдержадміністрація – побутову техніку, розповіла Оксана Алексєєва.

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ростислав Дрозд розповів, як держава допомагатиме цій сім’ї:

"Батьки-вихователі отримають грошову компенсацію за надання таких послуг і, відповідно, за дітей надається також – це два прожиткових мінімуми. Тобто, на дитину вони отримають 4600 гривень. На вихователя – це майже 11 тисяч. До 23 років, коли ці діти ще навчаються в навчальних закладах, держава виділяє стипендію – соціальну допомогу на таких дітей. Далі всіх дітей-сиріт органи місцевого самоврядування зобов’язані у випадку відсутності в них власності житла поставити на квартирний облік".

В області у 12 будинках сімейного типу виховують 73 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Батьки-вихователі в одній сім’ї можуть виховувати до 10 дітей. Цього року на Тернопільщині відкрили два будинки сімейного типу – це Озернянський, а також у Великій Березовиці Тернопільського району, де виховують 8 дітей.

День дитини відзначають 20 листопада з 1954 році за рекомендацією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Що відомо

Вибір редакції

На початок