КНДР та Сирія засудили Курську операцію ЗСУ

КНДР та Сирія засудили Курську операцію ЗСУ

ЗСУ, війна, Курська область
Українські військовослужбовці їдуть на танку поблизу російсько-українського кордону в Сумській області, 15 серпня 2024. AP/Evgeniy Maloletka

Влада Північної Кореї засудила Курську операцію ЗСУ і заявила про підтримку зусиль Росії зусиллях захистити її суверенітет. Наступ українських сил на території РФ також засудила Сирія.

Як пише Reuters, МЗС КНДР виступило з заявою, у якій засудило військову операцію України в Курській області РФ й висловило готовність "завжди підтримувати Росію, коли вона прагне захистити свій суверенітет".

"Ми рішуче засуджуємо збройний напад на російську територію з боку маріонеткового режиму Зеленського під контролем та за підтримки США та Заходу як непрощений акт агресії та терору", — йдеться у заяві.

У Пхеньяні також заявили, що США нібито передали Україні "астрономічну" кількість летальної зброї.

Як пише Deutsche Welle, напередодні у сирійському МЗС заявили, що засуджують вторгнення ЗСУ у Курську область.

"Сирійська Арабська Республіка з великою стурбованістю стежить за новинами про терористичну атаку українських сил на Курську область РФ, спрямовану на цивільні об'єкти, внаслідок якої загинули безневинні мирні жителі, у тому числі дві бригади швидкої допомоги, та отримали поранення десятки людей, зокрема дітей", — йдеться у заяві.

При цьому у Сирії не пропонували Росії будь-якої допомоги.

Видання зазначає, що ймовірно сирійський лідер Башар Асад "не втримався", тому що "завдячує кремлівському режиму не тільки збереженням своєї влади, а можливо, і своїм життям".

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок