ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України у справі щодо виплат пенсіонерам з ОРДЛО

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України у справі щодо виплат пенсіонерам з ОРДЛО

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України у справі щодо виплат пенсіонерам з ОРДЛО

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення на користь уряду України у справі за позовом щодо незаконності зупинення видатків з державного бюджету на соціальні виплати на окупованих територіях.

Про це повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина у Facebook.

"ЄСПЛ ухвалив рішення на користь уряду та визнав неприйнятною заяву у справі Kandyba and Others v. Ukraine, no. 33137/16. Заявники – група пенсіонерів, що проживала в ОРДЛО і звернулась до адміністративних судів, оскаржуючи постанову КМУ №595, якою було затверджено "Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню", п. 2 якого зупинялись видатки з державного бюджету на соціальні виплати на тимчасово неконтрольованій території до її повернення під контроль органів державної влади. Заявники вимагали визнання цього положення незаконним та поновлення їм пенсійних платежів", — розповів Ліщина.

Заступник міністра повідомив, що адміністративні суди трьох інстанції частково задовільнили цей позов, визнавши п. 2 Порядку нечинним на тій підставі, що КМУ вийшов за межі своїх повноважень, коли приймав його. У вимогах про поновлення платежів суди відмовили, бо заявники звернулись до неналежних відповідачів.

Ліщина уточнив, що заявники звертались до багатьох органів із вимогою про поновлення пенсійних платежів на підставі судових рішень, але їм було відмовлено. Вони звернулись до адміністративних судів із позовом про незаконну бездіяльність виконавчих органів, але цей позов не задовільнили.

"Заявники скаржились на порушення ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд) та ст. 1 Першого протоколу (право власності) в зв’язку із невиконанням судового рішення на їхню користь. ЄСПЛ визнав заяву неприйнятною й очевидно необґрунтованою", —повідомив заступник міністра.

Він додав, що ЄСПЛ посилався, зокрема, на рішення судів у другій справі, ініційованій заявниками, якими їм було відмовлено у скарзі про незаконну бездіяльність при виконанні рішень, та зазначив, що заявники не звернулись із позовами про поновлення платежів до відповідних судів. Також Ліщина процитував відподне рішення.

"Зважаючи на зазначене, суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути обґрунтовано зобов’язана виконати рішення шляхом дій, які не були чітко зазначені судом при прийнятті рішення, і що заявники могли та мали звернутись із окремими позовами проти відповідних відповідачів для відстоювання своїх прав. Крім того, з обставин справи не випливає, та заявниками не стверджується, що подання таких позовів становило б додатковий тягар для них", — процитував заступник міністра.

Читайте також

Хто в Україні судиться в ЄСПЛ та скільки це коштує державі. Пояснює експертка

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди