Bloomberg звільнило журналіста, який висвітлював обмін в'язнями РФ і Заходу. У чому причина

Bloomberg звільнило журналіста, який висвітлював обмін в'язнями РФ і Заходу. У чому причина

ЗМІ
Bloomberg звільнило журналіста після обміну Гершковича
Еван Гершкович повернувся в США, його вітають родичі і президент Джо Байден, аеропорт округу Принс-Джордж, штат Меріленд, США, 1 серпня 2024 року. REUTERS/Kevin Mohatt

Американське видання Bloomberg звільнило репортера і застосує дисциплінарні заходи проти кількох інших співробітників, тому що 1 серпня видання порушило ембаргоУмова, за якою інформація або новини, які надаються для медіа від джерела, не мають бути опубліковані до певного зазначеного часу на публікацію про звільнення кількох в'язнів США, зокрема журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича.

Про це пишуть CNN та Guardian.

До цих ЗМІ потрапив лист головного редактора Bloomberg Джона Міклтвейта до своєї редакції. У службовій записці йдеться, що матеріал про те, що Гершкович звільнений в межах обміну ув'язненими між США і Росією, був оприлюднений "передчасно".

Публікація Bloomberg могла поставити під загрозу узгоджений обмін, написав Міклетвейт.

"Навіть якщо наша історія, на щастя, нічого не змінила, це було явним порушенням редакційних стандартів, які робили цю редакцію такою авторитетною в усьому світі", — підкреслив головний редактор.

Міклтвейт додав, що перепросив перед американцями, яких звільнили в межах обміну з Росією 1 серпня.

У листі не уточнюється, скільки саме співробітників цього медіа були притягнуті до дисциплінарної відповідальності й у який саме спосіб. Офіційно Bloomberg не коментувало нічого про звільнення своїх журналістів.

Як повідомляють джерела CNN, звільнили старшу репортерку Дженніфер Джейкобс, яка від початку займалася історією обміну. У неї на Х з'явився допис: "Репортери не мають права вирішувати, коли публікувати історію і з яким заголовком. Такі події можуть трапитися з будь-яким репортером, якому доручено висвітлювати новини. Ось чому в редакційному процесі існує система стримувань і противаг".

Обмін в'язнями між РФ та країнами Заходу

Між Росією, США та країнами Європи 1 серпня провели масштабний обмін ув'язненими — найбільший, як пишуть закордонні ЗМІ, з часів Холодної війни.

Росія віддала ув'язнених за політичними статтями журналістів, письменників та правозахисників. Серед них Еван Гершкович, Пол Вілан, Алсу Курмашева, Володимир Кара-Мурза.

Натомість західні країни передали обвинувачених у шпигунстві та у зборі даних для російської розвідки, зокрема Вадима Красікова, засудженого до довічного терміну в Німеччині. Суспільне детальніше розповідає про Красікова у матеріалі.

Турецьке управління розвідки повідомило, що загалом обміняли 26 полонених з семи країн: 10 звільнених, у тому числі двоє дітей, у рамках обміну в Анкарі прямують до Росії, 13 — до Німеччини та троє — до США.

На початок