Київ сам визначає, як використовувати отриману зброю у війні з РФ — міністерка оборони Іспанії

Київ сам визначає, як використовувати отриману зброю у війні з РФ — міністерка оборони Іспанії

Маргарита Роблес
Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес. AP

Очільниця Міноборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що не має інформації про використання ЗСУ іспанської зброї на території Курської області. Водночас вона наголосила, що саме Київ визначає, як використовувати отримані озброєння у війні з Росією.

Про це вона сказала під час візиту до штабу НАТО у Валенсії, 16 серпня, передає EFE.

На питання, чи знає вона про використання іспанської зброї українськими військовими у Курській області, Роблес відповіла, що не має такої інформації.

"Це війна, і тому Україна буде використовувати те обладнання, яке вважає за необхідне, в будь-який момент", – додала вона.

Крім цього Роблес підкреслила, що зброя, яку Іспанія надала Україні, є "оборонною зброєю".

Вона також запевнила, що Іспанія продовжуватиме підтримувати Україну "цим оборонним обладнанням, яке є дуже важливим", а Україна "завжди матиме підтримку Іспанії, як і інших країн Північноатлантичного альянсу".

Раніше стало відомо, що Канада дозволила ЗСУ використовувати її бронетехніку на території Росії. Велика Британія також не проти застосування власної зброї у РФ, за винятком далекобійних ракет Storm Shadow.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок