Українські дрони MAGURA V5 за півтора року уразили 18 суден РФ — ГУР

Українські дрони MAGURA V5 за півтора року уразили 18 суден РФ — ГУР

Українські дрони MAGURA V5 за півтора року уразили 18 суден РФ — ГУР
Український військовослужбовець керує безпілотним морським дроном Magura V5 під час презентації військової техніки, 13 квітня 2024 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Головне управління розвідки Міноборони за півтора року завдяки безекіпажним морським дронам MAGURA V5 українського виробництва уразило 18 російських суден.

Про це повідомляє пресслужба ГУР.

“Фактично Чорноморський флот РФ у Криму капітулював. Усе найсучасніше і найнеобхідніше РФ уже вивела з Севастополя. Він паралізований цей флот. Зараз він їсть гроші з бюджету РФ, хоча свої функції виконувати не може”, ― розповів командир спецпідрозділу ГУР Group 13 з позивним "Тринадцятий" в інтерв’ю Deutsche Welle.

За інформацією ГУР, ударний морський дрон українського виробництва MAGURA V5 здатний долати відстань понад 800 кілометрів. Його швидкість становить 80 км/год, а вага бойової частини — 250 кг.

"Ми не гнались за збільшенням бойової частини, щоб знищити корабель одним влучанням. Ми пішли іншим шляхом: атакували зграєю, завдавали п’ять і більше уражень великим кораблям, що спричиняло критичні пошкодження”, — пояснив розвідник.

Що відомо про морський дрон MAGURA V5

ГУР розробляло дрони MAGURA V5, співпрацюючи з приватною компанією, яка займається збиранням цих систем. Спершу ця компанія займалась створенням дронів SeaBaby для Служби безпеки України.

Восени 2022 року керівник відділу безпілотних систем ГУР МО України генерал під позивним "Борець" разом із командою на запрошення розробників морських дронів прибули на певне місце поблизу річки.

"Нам показали, що може їхній виріб. Ми його оцінили, виглядало все дуже перспективно: в одному цьому засобі було видно реалізація технологічних можливостей ХХІ століття", – розповів він.

Розроблений для ГУР дрон отримав назву MAGURA, за іменем богині війни і перемоги в слов'янській міфології. У сучасних зразках майже всі функції, які стосуються зв'язку й управління, продубльовані: коли відпадає один канал, то можна працювати через паралельний.

Далі був період вдосконалення та налагодження виробництва. Першим успіхом українських морських ударних дронів став російський розвідувальний корабель Іван Хурс. Його вдалось потопити у травні 2023 року.

За словами розробників MAGURA V5, цю модель ударних морських дронів створювали спеціально для полювання на військові кораблі в морі, тому вона менша, швидше і значно маневреніша, ніж інші подібні безпілотники.

На початок