У куртках і з обігрівачами. Як працюють музейники у Кропивницькому

У куртках і з обігрівачами. Як працюють музейники у Кропивницькому

У куртках і з обігрівачами. Як працюють музейники у Кропивницькому Суспільне: Кропивницький

У куртках і з обігрівачами – так працюють чотири десятки працівників музею мистецтв у Кропивницькому. Мерзнуть, каже, директорка Тетяна Ткаченко, три тижні. Не можуть включити опалення через порив тепломережі.

У холі мистецького музею термометр показує 14 градусів тепла. Обігрівачі допомагають підвищити температуру у приміщенні на 3-4 градуси, говорить працівниця музею Олена Степанок. “Одягнені як капустини, все що було тепле, одягнули. Приміщення дуже велике, високі стелі і на жаль обігрівачі, не нагрівають”.

У куртках і з обігрівачами. Як працюють музейники у КропивницькомуСуспільне: Кропивницький

У залі мистецтва 18-20 століть півсотні картин, тут на термометрі – 17 градусів тепла. Працює система кондиціювання, увімкнена на обігрів. Через коливання температури, у приміщенні підвищується вологість повітря, через яку картини можуть псуватися, розповідає заступниця директорки музею Ганна Осіпова. ”Микола Шильдер, портрет імператриці Марії Федорівни – вона вже зазнала негативного впливу, полотно дещо взяло зайву вологу і провисло в деяких місцях, тому що, на жаль, на сьогодні ми не можемо забезпечити належні умови зберігання”.

У куртках і з обігрівачами. Як працюють музейники у КропивницькомуСуспільне: Кропивницький

У фонді музею більше 16 тисяч картин, говорить Тетяна Ткаченко. “Ми не можемо забезпечити температурно-вологісний режим нашим експонатам і це найстрашніше, тому що основна функція музею – зберігання державної частини музейного фонду України. Картини, які вже почали обвисати, треба потім просушувати, натягувати. Це вже іде травма, бо картини це живі організми, їх треба рятувати, оберігати".

Додає: найоптимальніша температура 18 градусів, навіть невеликі коливання приводять до швидкої руйнації картин.

На теплопостачальній трубі, яка тріснула, стоїть магазин на вулиці Преображенська, – говорить директор комунального підприємства “Теплоенергетик” Олександр Чельник. “Ведення земляних робіт, які б дозволили нам усунути руйнування теплової мережі фізично уже неможливо. На завтра (20листопада – ред.) заплановані роботи на тротуарній частині, ми почнемо розриття і з’єднаємо дві інших теплових мережі, скомунікуємо з наявною мережею, яка дозволить нам обхідним шляхом подати тепло, як на художній музей, так і на ті квартири, які знаходяться поряд в сусідньому будинку".

Під магазином – не основна, а резервна труба, розповів телефоном співвласник магазину Рафаель Санасарян: “Наш магазин має усі документи, стоїть на резервній трубі, так мені пояснював Олександр Чельник. Вони не запустили основну трубу і тріснула резервна. Ми готові надати доступ, щоб усунути проблему і допомогти підприємству відновити усе у найкоротші терміни”.

Земельну ділянку під цим магазином і тими, що поряд, передали в оренду у 2006 році на 25 років, говорить начальник міського земельного управління Олег Вовенко: “В оренду передали всю земельну ділянку – 23,5 сотки – вона не поділена на даний час, відповідно до даних державного земельного кадастру. Цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”.

Під час будівництва магазину його власник повинен був перенести комунікації теплопостачального підприємства, розповіла працівниця відділу управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Кропивницького Олена Костюкова: “Після виконання всіх будівельних робіт, замовником було подано декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, перевірка такої декларації була призначена на жовтень 2018 року, однак, під час підготовки до перевірки замовником було повідомлено, що на підставі зареєстрованої декларації, ним було зареєстровано право власності, відтак, він не вбачає підстав для проведення нашої перевірки. Неодноразово направлялися звернення до кабінету міністрів України, щодо внесення змін в законодавчі акти, оскільки недобросовісні забудовники користуються такими прогалинами, коли зареєстровано право власності, яке є непорушним, ми не можемо усувати порушення, які наявні на об’єктах будівництва".

За словами Олександра Чельника, опалення у музеї увімкнуть 20 листопада після сьомої вечора.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди