Італія подвоїла фіксований "податок для мільярдерів" щодо закордонних доходів

Італія подвоїла фіксований "податок для мільярдерів" щодо закордонних доходів

Джорджія Мелоні
Прем'єрка Італії Джорджія Мелоні. AP

Італія подвоїла фіксований податок на іноземні доходи нових резидентів, які прагнуть втекти від перспективи вищих податків в інших країнах Європи. Кабінет міністрів прем'єрки Джорджії Мелоні в середу схвалив підвищення річного фіксованого податку на закордонні доходи для нових податкових резидентів Італії до 200 000 євро з нинішніх 100 000 євро.

Про це повідомляє FT.

Зазначається, що цей податковий стимул, хоч і популярний серед багатих людей, був суперечливим серед італійців, особливо в діловій столиці Мілані, оскільки нещодавній приплив надбагатих людей призвів до різкого зростання цін на нерухомість та інших витрат на проживання.

Уряд сподівається, що цей крок також допоможе збільшити податкові надходження та скоротити величезний бюджетний дефіцит, заспокоюючи занепокоєння Брюсселя щодо фінансів Італії.

Рішення прийнято в той час, коли Рим бореться з бюджетним дефіцитом, який минулого року досяг 7,4% від валового внутрішнього продукту — набагато вище цільового показника для країн-членів ЄС у 3% від ВВП.

ЄС прогнозує, що бюджетний дефіцит Італії у 2024 році становитиме 4,4% від ВВП, що все ще значно вище цільового показника, що в липні спонукало Брюссель розпочати надмірні процедури, які вимагають від Рима подати середньостроковий план фіскального коригування до кінця вересня.

Міністр фінансів Джанкарло Джорджетті, який у середу назвав податок "так званим фіксованим податком для мільярдерів", не відразу сказав, скільки додаткових доходів очікується від нової ставки.

За останні кілька років Італія — країна, яку зазвичай вважають юрисдикцією з високими податками — стала популярним новим місцем проживання для супербагатих завдяки щедрим податковим стимулам, започаткованим у 2016 році в спробі зупинити багаторічний "витік мізків".

Схема, запущена після того, як голосування за Brexit спонукало багатьох європейців, які базуються у Великій Британії, повернутися додому, дозволила новим іноземним податковим резидентам в Італії або італійцям, які повернулися після принаймні дев'яти років проживання за кордоном, сплачувати фіксований податок у розмірі лише 100 000 євро на будь-який іноземний дохід або активи протягом 15 років.

Ця схема привернула увагу щонайменше 2 730 мультимільйонерів, таких як керівники приватного капіталу та підприємці, які оселилися в основному в Мілані.

Податкові пільги викликали невдоволення багатьох італійців, особливо в Мілані, де приплив багатіїв звинуватили у 43-відсотковому зростанні цін на нерухомість за останні п'ять років та майже 20-відсотковому підвищенні орендної плати за два роки до березня.

Як пише видання, один французький інвестор у свої 40 років, який перебуває в процесі переїзду з Лондона до Мілана, щоб скористатися цією схемою, сказав, що, хоча зараз він не переглядає свої плани, "це робить її дорожчою" і напрямок змін викликає занепокоєння.

Він додав: "Це надсилає сигнал про те, що це нестабільний режим, що, на мою думку, є жахливим".

Натякаючи на збільшення фіксованого податку, він сказав: "Ви маєте задуматися, 100 тисяч євро, потім 200 тисяч євро, а потім 400 тисяч євро?".

На початок