Щонайменше 32 дитини загинули під час протестів у Бангладеші — ООН

Щонайменше 32 дитини загинули під час протестів у Бангладеші — ООН

Понад 30 дітей загинули внаслідок протестів у Бангладеші
Протестувальники в Бангладеші під час зіткнення з Прикордонною службою Бангладеш (BGB) і поліцією біля будівлі державного телебачення, Дакка, 19 липня 2024 року. REUTERS/Mohammad Ponir Hossain

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) 2 серпня повідомив, що під час протестів у Бангладеші щонайменше 32 дитини загинули. Також є випадки, коли правоохоронці затримували дітей.

Про це йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

BBC, посилаючись на коментар з ЮНІСЕФ, додає, що наймолодшій загиблій дитині ще не виповнилося п'яти років, а більшість загиблих були випадковими перехожими.

Згідно з даними, підтвердженими BBC Bangla, ці діти були серед понад 200 людей, вбитих під час демонстрацій.

Санджай Віджесекра, регіональний керівник ЮНІСЕФ у Південній Азії, пише: "Мені відомо про повідомлення про затримання дітей, і я нагадую владі, що для дитини контакт або конфлікт із законом може бути дуже страшним. Відповідно до міжнародних стандартів прав людини та Конвенції ООН про права дитини, яку підписала Бангладеш, ЮНІСЕФ закликає покласти край затриманню дітей в будь-якій формі".

Він додає, що попит на місцеву дитячу лінію довіри після початку протестів зріс на 250%. Крім того, 1100 соціальних працівників, підготовлених ЮНІСЕФ, під керівництвом Департаменту соціальних служб надають дітям психосоціальну допомогу.

BBC стверджує, що майже 10 000 людей було затримано, відколи влада почала придушення протестів.

Чому спалахнули протести в Бангладеші

У Бангладеші з червня тривали мирні студентські протести проти квот на робочі місця в держструктурах. 5 червня Верховний суд Бангладешу ухвалив відновити квоту (скасовану 2018 року), за якою 30% місць у державному секторі буде зарезервована для родичів ветеранів війни за незалежність від Пакистану в 1971 році.

Мітингарі вважають це несправедливим. Вони вказують на дискримінаційність системи і вимагають набирати працівників на роботу за реальними заслугами. Це все відбувається на тлі безробіття в Бангладеші. Близько 18 млн молоді в країні шукають роботу.

Мітинг поширився з університету в Дацці на інші заклади та міста. Уряд запровадив комендантську годину, відключив Інтернет і обмежив телефонні послуги. Правоохоронці стали розганяти протести. На 20 липня було відомо про близько 100 загиблих під час демонстрацій.

На початок