Нардеп і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що наразі Верховна рада не отримувала від уряду законодавчих ініціатив про можливість демобілізації.
Про це він розповів на брифінгу.
"Ми стали заручниками, скажімо так, популістських ідей окремих політиків, які спочатку вкинули у публічний простір в якості законодавчих ініціатив, можливість військовозобов'язаним бути звільненими з військової служби під час дії правового режиму воєнного стану", — сказав Веніславський.
Але, за його словами, в комітеті питання демобілізації обговорювалося дуже ретельно.
"Історія світових воєн, на сьогоднішній день, не знає прикладів, коли до завершення повномаштабної війни, до відсічі агресії здійснювались якісь комплексні заходи звільнення з військової служби тих, хто відстоює територіальну цілісність і державний суверенітет", — підкреслив нардеп.
Веніславський наголосив, що це питання має не лише "політичне, але й оборонне безпекове та військове значення".
"Тому, що, політично зрозуміло, що вигідно говорити, і хотілось би нам обнадіяти тих людей, які воюють, що вони будуть протягом певного часу мати можливість на звільнення, але, на превеликий жаль, на сьогодні ситуація на фронті залишається дуже складною", — пояснив він.
Член парламентського комітету з питань нацбезпеки додав, що Росія постійно намагається збільшити кількісний склад своїх військ, які беруть участь у війні проти України.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.
Згідно з законом про мобілізацію, громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафами від 17 000 до 25 000 гривень.
Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років і певної категорії жінок, які визначені законом.
Раніше у Державній прикордонній службі України (ДПСУ) повідомили, що з 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років.