У Києві мітингувальники Save ФОП перекрили вулицю Грушевського, сталися сутички з поліцією

У Києві мітингувальники Save ФОП перекрили вулицю Грушевського, сталися сутички з поліцією

Ексклюзивно
У Києві мітингувальники Save ФОП перекрили вулицю Грушевського, сталися сутички з поліцією
УНІАН

Рух вулицею Михайла Грушевського у Києві перекрили учасники акції Save ФОП. Вони виступають за скасовування введення касових апаратів для "спрощенців", а також проти карантину вихідного дня. Під Радою трапилися сутички мітингувальників з поліцією, правоохоронці затримали одного чоловіка.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Карина Бугайченко.

Протестувальники не давали народним депутатам зайти в будівлю парламенту. Нацгвардія та Нацполіція зробили коридор для нардепів, аби ті могли пройти. У результаті, поліцейські затримали одного з учасників і доставили до територіального управління поліції.

"Один з учасників заходу вчинив злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського та намагався вчинити з правоохоронцями бійку. Наразі 50-річного правопорушника, жителя Тернопільської області, доставлено до територіального управління для з’ясування усіх обставин та притягнення його до відповідальності" - йдеться в повідомленні поліції.

Загалом протестувальників зібралося близько двох тисяч, за даними поліції діалогу. Це у 20 разів більше ніж було вчора. Підприємці вийшли з вимогою відтермінувати на рік впровадження касових апаратів, а також карантину вихідного дня. Оскільки, за їхніми словами, більша частина заробітку припадає саме у суботу та неділю.

Учасники розійшлись усім урядовим кварталом, а також продовжують блокувати всі входи до Верховної ради.

У Києві мітингувальники Save ФОП перекрили вулицю Грушевського
Карина Бугайченко, Суспільне

У рішенні щодо карантину вихідного дня люди вбачають певну економічну дискримінацію малого бізнесу перед великим. За словами мітингарів, цими вихідними, попри заборону великі супермаркети працювали, в той час, як дрібні підприємці були змушені закривати свої точки.

У Києві мітингувальники перекрили вулицю Грушевського
Карина Бугайченко, Суспільне

Водночас патрульна поліція столиці повідомляє про ускладнення дорожнього руху.

"Мітингувальники перекрили рух вулицею Грушевського в обох напрямках", - йдеться у повідомленні.

Як свідчать дані з Google maps на вулиці Грушевського затор, частина її зовсім перекрита - від готелю "Дніпро" до Національного художнього музею.

У Києві мітингувальники перекрили вулицю Грушевського
У Києві мітингувальники перекрили вулицю Грушевського.

Що відомо

  • У Верховній раді на початку листопада зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу. Однак нардепи відправили документ на повторне перше читання.
  • Пізніше комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував парламенту ухвалити консолідований варіант законопроєкту щодо відтермінування введення касових апаратів для ФОПів, що не охоплюватиме ризикові групи.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
На початок