Перейти до основного змісту
З 1 серпня для військовозобов'язаних правила перетину кордону не зміняться — ДПСУ

З 1 серпня для військовозобов'язаних правила перетину кордону не зміняться — ДПСУ

Андрій Демченко
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. УНІАН

Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко поінформував, що з 1 серпня правила виїзду військовозобов’язаних за кордон не змінюються, потрібен обліковий документ, а також підстава для виїзду.

Про це він розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Коментуючи зміни до призову для деяких категорій українців з 1 серпня, Демченко зазначив, що правила перетину залишаються незмінними.

"Ті чоловіки, які мають право на перетин кордону через відстрочку або через непридатність до військової служби й вилучення з військового обліку, то в їхніх військово-облікових документах оформлення відстрочки забезпечують працівники ТЦК. Зараз щоб перетнути кордон окремою умовою є наявність військово-облікового документа у всіх чоловіків, які є громадянами України у віці від 18 до 60 років. Це може бути паперовий або електронний документ", — пояснив пресофіцер.

Водночас він нагадав, що у тих чоловіків, які мають право на перетин кордону через відстрочку, цю норму має бути відмічено в їхніх військово-облікових документах. Також, якщо у прикордонників виникають якісь сумніви або застереження, зокрема щодо самого документа, вони можуть перевірити цю інформацію через систему "Оберіг".

Демченко додав, що для інших категорій чоловіків має бути наявний військово-обліковий документ та ті документи, які прописані в правилах перетину кордону.

"Якщо говорити про водіїв вантажівок або які здійснюють перевезення пасажирів чи гуманітарних вантажів, то на додачу до військово-облікових документів має бути наявна інформація в системі "Шлях", розпорядчі документи й підтвердження мети поїздки. Бо досить часто люди зловживають умовами перетину. Наприклад, якщо визначено, що чоловік може їхати для перевезення вантажів і пасажирів, то він винятково з цією метою може перетнути кордон", — сказав він.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.

Топ дня
Вибір редакції
На початок