15 листопада рівень забруднення повітря в індійській столиці Нью-Делі перевищив у 9 разів безпечні показники за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я. Мільйони громадян почали скаржитися на густий смог та неприємний запах у повітрі після Дівалі, індуїстського фестивалю вогнів.
Про це повідомляє СNN.
Після святкування щорічного фестивалю Дівалі, який вважається найбільшим індуїстським святом, столицю країни Нью-Делі оповив густий туман від диму петард, файєрів та вогнів. Головний міністр Делі Арвінд Кейрівал напередодні заборонив використання і продаж петард під час Дівалі, однак це не принесло бажаного результату.

Гуляки у столиці випустили у повітря величезну кількість феєрверків після чого розгнівані жителі й екологи почали скаржитися у соціальних мережах на утруднене дихання і печіння в очах.

Святкування Дівалі в Індії триває п'ять діб поспіль наприкінці індійського місяця Ашваюджа або ашвіна. Саме запалення вогнів і осявання ними темної ночі знаменує для індуїстів повернення людства з темряви до світла. Зазвичай, Дівалі є також часом сплати по рахунках, як фінансових, так і моральних і кармічних (прощення, прийняття важливих рішень тощо).
На тлі пандемії коронавірусу, влада закликала громадян відмовитися від масових зібрань та гучних святкувань. Людям пропонувалося залишатися вдома і запалювати свічки за померлих, а також "пропонувати підтримку тим, хто зазнав втрат в роботі і бізнесі".
За останніми даними, у Делі, де проживає близько 19 мільйонів осіб, було зареєстровано 8600 нових випадків захворювання коронавірусом, що є найвищим показником з початку пандемії.
Що відомо
- Виробники вакцини від COVID-19 переконані, що через появу щеплень пандемія піде на спад влітку 2021 і світ повернеться до нормального життя до зими наступного року.
- Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування.
- Британський тлумачний словник Collins English Dictionary обрав словом цього року "локдаун". Частота його використання у 2020 році зросла на шість тисяч відсотків.