Пісня на честь воротаря та "душ" для тренера. Як переможці плей-оф святкували вихід на Євро-2020 twitter.com/ffmmkd

Шотландія, Північна Македонія, Словаччина та Угорщина - останні чотири збірні, котрі кваліфікувалися на Євро-2020.

У фінальних матчах за право виступати на Євро вісім команд визначали чотирьох майбутніх учасників фінальної стадії турніру.

Грузія вдома програла Північній Македонії (0:1), котра стане суперницею збірної України на Євро-2020.

Угорщина на останніх хвилинах оформила камбек проти Ісландії (2:1): команда зрівняла рахунок на 88 хвилині, вирвала перемогу на 90+2.

Північна Ірландія теж була близькою до камбеку проти Словаччини (вдалося зрівняти рахунок на останніх хвилинах), але програла в овертаймі (1:2). А Сербія вдома поступилася Шотландії у серії пенальті - 1:1 (4:5).

Що було після матчів

Радість, співи, гнів та ейфорія. Північна Македонія спочатку відсвяткувала свою перемогу та історичний вихід на Євро-2020 на полі, а потім футболісти ввірвалися на пресконференцію свого головного тренера Ігора Ангеловські та почали обливати його водою.

На вулицях міст Північної Македонії було масове святкування з фейєрверками та піротехнікою: вболівальники святкували історичне досягнення своєї збірної.

Однак, не у всіх було свято. Головний тренер збірної Грузії Владімір Вайсс на післяматчевій пресконференції заявив, що збірна Північної Македонії "була сильнішою за збірну Грузії". Почувши це, грузинські журналісти покинули пресконференцію зі словами: "Ми не хочемо цього чути!".

Після того словацький тренер збірної Грузії вибачився за результат і заявив, що подає у відставку зі своєї посади.

Збірна Шотландії зіграє на Євро вперше за 25 років. Доля виходу до фінальної стадії вирішувалася в серії пенальті. Вирішальний удар відбив голкіпер шотландців Девід Маршал, на честь котрого партнери по збірній заспівали в роздягальні.

Угорщина та Словаччина святкували скромніше, але для них вихід на Євро-2020 також - значуща подія, адже угорці вчетверте в своїй історії братимуть участь на континентальній першості. Словаки вдруге загалом та вдруге поспіль гратимуть в основному турнірі чемпіонату Європи.

Усі групи на Євро-2020

• Група A: Туреччина, Італія, Уельс, Швейцарія
  • Група B: Данія, Фінляндія, Бельгія, Росія
  • Група C: Нідерланди, Україна, Австрія, Північна Македонія
  • Група D: Англія, Хорватія, Шотландія, Чехія.
  • Група E: Іспанія, Швеція, Польща, Словаччина
  • Група F: Угорщина, Португалія, Франція, Німеччина

• Євро-2020 перенесено на 2021-й рік через пандемію коронавірусу. УЄФА визначила новий календар на цей чемпіонат Європи. Він розпочнеться 11-го червня. Фінальний матч пройде 11-го липня.
  • Цей континентальний форум відрізняється від попередніх ЧЄ тим, що пройде не в одній, а одразу в 12 країнах Європи. Матчі пройдуть в таких містах: Дублін (Ірландія), Лондон (Англія), Глазго (Шотландія), Більбао (Іспанія), Амстердам (Нідерланди), Мюнхен (Німеччина), Копенгаген (Данія), Рим (Італія), Будапешт (Угорщина), Бухарест (Румунія), Санкт-Петербург (Росія), Баку (Азербайджан).
  • Збірна України проводитеме свої матчі в нідерландському Амстердамі (проти збірної Нідерландів) 13-го червня та в румунському Бухаресті (проти Північної Македонії та Австрії) 17-го та 21-го червня відповідно.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start