На Хмельниччині оприлюднюють результати соцопитувань із порушеннями вимог законодавства, - ОПОРА

На Хмельниччині оприлюднюють результати соцопитувань із порушеннями вимог законодавства, - ОПОРА

На Хмельниччині оприлюднюють результати соцопитувань із порушеннями вимог законодавства, - ОПОРА Фото: Громадянська мережа ОПОРА

Напередодні повторного голосування за міського голову Кам’янця-Подільського на Хмельниччині поширюють інформацію про результати соціологічних опитувань, пов’язаних з виборами, не зазначаючи при цьому всіх необхідних відомостей, як того вимагає виборче законодавство.

Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик, у неділю, 15 листопада, в Кам’янці-Подільському відбудеться повторне голосування за кандидатів на посаду міського голови, які набрали найбільше голосів виборців під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, – самовисуванця Володимира Мельниченка та представника ВО «Свобода» Михайла Посітка. Наразі триває агітаційна кампанія кандидатів, у ході якої ОПОРА зафіксувала ознаки порушення вимог виборчого законодавства.

«Одне із місцевих інтернет-видань 11 листопада опублікувало матеріал «Володимир Мельниченко випереджає суперника, але за умови високої явки виборців», що має ознаки прихованої реклами на користь кандидата Володимира Мельниченка та контрагітації щодо його опонента Михайла Посітка. Так, у публікації, зокрема, зазначають, що Мельниченка «називають «своїм», «людиною слова», «господарником», «людиною сильної руки», «людиною конкретної дії», «порядною людиною», «патріотом України», «людиною з міцними зв’язками у столиці», «хорошим народним депутатом» і «відомим земляком, який багато робив і робить для Кам’янець-Подільського району». Про Посітка респонденти говорять значно менше і зміст висловів наступний : «молодий», «недосвідчений, а тому по іншому буде керувати», «навчиться за пару років і стане хорошим мером», «націоналіст», «свободівець», «екстреміст». Однак публікація не маркована належним чином. Позначка «PR» біля заголовку новини наявна лише на головній сторінці вебсайту. У матеріалі наводять результати дослідження, яке проводив Інститут політичної соціології. «Опитування проводилося вулицями міста у вигляді інтерв’ю з 3 по 10 листопада. Ініціатором виступив Інститут політичної соціології. Опитано 1450 чоловік, похибка складає 2,5%», – повідомляють в тексті. При цьому не вказують точного формулювання питань, способу формування соціологічної вибірки опитаних та замовників дослідження, хоча така вимога є в частині 2 статті 50 Виборчого кодексу України». – розповідає Андрій Попик.

За повідомленням Громадянської мережі ОПОРА, у Кам’янці-Подільському також роздають агітаційне видання із зображенням кандидата Володимира Мельниченка та із заголовком «Разом ми переможемо!», виготовлене, як вказано у вихідних даних, на замовлення кандидата. У ньому також опубліковано результати опитування Центру соціально-політичних досліджень «Агора» та результати опитування інтернет-видання «Vdalo.info». «Згідно з результатами незалежних соціологічних опитуваннь, у другому турі виборів на посаду міського голови Кам'янця-Подільського впевнено перемагає Володимир Мельниченко», – зазначають в агітці.

«Водночас у виданні немає інформації, яку належить оприлюднювати разом із результатами опитувань. Наприклад, підсумки дослідження центру «Агора» опублікували без зазначення часу проведення опитування, території, яку воно охоплювало, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки, замовників опитування», - зазначається у повідомленні Громадянської мережі ОПОРА.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрія Попика, відсутність відомостей, яких вимагає виборче законодавство при публікації результатів соціологічних опитувань, може свідчити про їх маніпулятивний характер.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди