Самбістки Дніпропетровщини вибороли 5 бронзових медалей на чемпіонаті світу в Сербії. РЕПОРТАЖ Суспільне. Дніпро

Самбістки Дніпропетровщини вибороли п’ять бронзових медалей на чемпіонаті світу в Сербії. Чемпіонат проходив у сербському місті Нови-Сад з 5 по 8 листопада. Усього в складі збірної України виступили 6 спортсменок області. Кожна провела від двох до трьох зустрічей.

Суспільне побувало на тренуванні призерок світової першості Софії Бордінських і Маргарити Бєлкової.

17-річна Софія Бордінських займається дзюдо і самбо з дитинства. Торік на чемпіонаті світу з самбо в Узбекистані виборола золото, цьогоріч у Сербії стала третьою. Розповідає: усього провела три зустрічі. Найважча – зі спортсменкою з Росії.

«Сама атмосфера у залі незвична для мене. Тому що завжди там вболівають, підтримують. А тут ти виходиш на килим – і просто тиша», – сказала вона. , це як контрприйом від цього больового. Буду до кінця боротися, але не здамся», – каже спортсменка.

Самбістки Дніпропетровщини вибороли 5 бронзових медалей на чемпіонаті світу в Сербії. РЕПОРТАЖСуспільне. Дніпро

Софія Бордінських

За третє місце Софія боролася із спортсменкою з Франції – і перемогла. Турнір проходив без глядачів, з дотриманням вимог карантину. Емоційно це було важко, розповідає Софія.

«Сама атмосфера у залі незвична для мене. Тому що завжди там вболівають, підтримують. А тут ти виходиш на килим – і просто тиша»,– сказала вона.

Маргарита Бєлкова

Інша спортсменка, Маргарита Бєлкова, також здобула бронзу на світовій першості з самбо. До того ж, вона чемпіонка Європи з сумо. На її думку, у битві вирішальною є фізична сила.

«У стійці мені більше подобається боротися. Не знаю, мені здається якось різноманіття більше, варіантів кидків. І в принципі, душа більше лежить до боротьби у стійці», – каже Маргарита.

За десять днів участь в чемпіонаті у Сербії взяли понад 400 спортсменок і спортсменів з 30 країн. У складі збірної України виступили шість спортсменок із Дніпропетровщини.

Тренер Анатолій Пирог розповідає: торік нагород було вдвічі більше.

«У зв’язку з тим, що ми місяця 3-4 не тренувалися, через ці моменти, що відбулися у нас у світі, з цими болячками. Тому результат трохи менший. Все одно, представилися. І я вважаю, що ці медалі теж хорошої якості. Чому, тому що є тепер куди прагнути», – зазначив тренер.