Єврокомісарка пропонує ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті щодо ЛГБТ

Єврокомісарка пропонує ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті щодо ЛГБТ

Єврокомісарка пропонує ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті щодо ЛГБТ AP

Єврокомісарка з правосуддя і гендерної рівності Віра Йоурова пропонує ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті щодо ЛГБТК + у законодавстві Європейського Союзу та забезпечити визнання одностатевих партнерств після рішень Угорщини та Польщі щодо заборони одностатевим парам всиновлювати дітей.

Як пише The Guardian, Йоурова заявила, що заходи двох європейських країн є проявом нових "тривожних тенденцій": Агентство ЄС з основних прав повідомило, що 43% ЛГБТ заявили, що почуваються дискримінованими у 2019 році, в порівнянні з 37% у 2012 році.

Пропозиції були оголошені у рамках першої в історії стратегії комісії із забезпечення рівності лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, небінарних, інтерсекс і квір-людей.

У своїй заяві Йоурова послалася на напади на марші рівності, рух понад сотні польських муніципалітетів, які оголошують себе "зонами, вільними від ЛГБТ", і заяву президента Польщі Анджея Дуди, який заявив, що так звана "ідеологія ЛГБТ" є "більш руйнівною, ніж комуністична". Йоурова сказала, що комісія також стежила за подіями в Угорщині, де уряд прем'єра Віктора Орбана запропонував поправку до Конституції, яка гарантуватиме, що лише гетеросексуальні подружжя можуть всиновлювати дітей.

Читайте також: Дуда склав присягу президента Польщі. Частина депутатів вдягла маски з ЛГБТ символікою

Угорщина заявила, що ініціатива виправдана тим, що "нові сучасні ідеології у західному світі викликають сумніви в створенні чоловічої та жіночої статі, і ставлять під загрозу право дітей на здоровий розвиток". Йоурова раніше була чеською політичною діячкою і сказала, що такі твердження притаманні до "авторитарного сценарію і їм не місце в Європейському Союзі".

"Сімейне право знаходиться в компетенції держави-члена. Ми повністю його поважаємо. Однак, застосовуючи національне законодавство, держави-члени також повинні дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань у галузі прав людини і застосовувати закони ЄС", — сказала єврокомісарка.

У рамках своєї п'ятирічної стратегії комісія хоче розширити список злочинів ЄС, включивши в нього злочини на ґрунті ненависті, зокрема мотивовані гомофобією, і висунути закон про взаємне визнання батьківства серед транссексуалів. Нині лише 21 (з 27 країн) держава-член визнає ту чи іншу форму одностатевого партнерства, і лише 14 з них дозволяє усиновлення одностатевими парами, що створює проблеми для тих, хто переїжджає з однієї країни ЄС в іншу.

"Раптово ваша дитина припинить бути вашою дитиною, як тільки ви перетнете кордон. Це неприйнятно. Якщо хтось є батьком в одній країні, він є батьком у всіх країнах. Це не ідеологія. Справа не в тому, щоб бути чоловіком або жінкою. Це про любов", — сказала Йоурова.

Видання зазначає, що розширення списку злочинів ЄС і взаємне визнання батьківства потребують одноголосного голосування 27 країн-членів, що видається малоймовірним, враховуючи позицію нинішніх урядів Польщі та Угорщини. Єврокомісарка зазначила, що Брюссель буде пильнішим у забезпеченні того, щоб кошти ЄС не надавалися державним органам, які не поважають рівність своїх громадян.

Що відомо

  • Раніше провладна угорська партія Fidez підготувала проєкт змін до Конституції, який заборонить одностатевим парам всиновлювати дітей. Проєкт змін також пропонує дозволяти самотнім людям всиновлювати дітей лише у випадку спеціального дозволу міністерства у справах сім'ї.
  • В угорській конституції вже закріплена роль "християнської культури". Крім того, текст головного закону країни визначає інститут шлюбу як "союз між чоловіком та жінкою" та "основою сім'ї та виживання нації".
  • Чинний уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном відомий своєю "консервативною" позицією щодо "гендерних" питань та прав ЛГБТ-спільнот.
  • Польща конституційно заборонила ЛГБТ-парам всиновлювати дітей.
  • Президент Польщі Анджей Дуда у своїй передвиборчій промові заявив, що просування "ідеології" ЛГБТ є необільшовизмом.
  • Виступаючи перед прихильниками Дуда сказав, що "батьки несуть відповідальність за статеве виховання своїх дітей", і "ніякі установи не можуть втручатися в те, як батьки виховують своїх дітей".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди