У терапевтичному відділенні Центральної лікарні Кропивницького приймають лише хворих на пневмонію

У терапевтичному відділенні Центральної лікарні Кропивницького приймають лише хворих на пневмонію

У терапевтичному відділенні Центральної лікарні Кропивницького приймають лише хворих на пневмонію
Pixabay

У терапевтичному відділенні №1 Центральної лікарні Кропивницького приймають хворих лише з пневмоніями, розповіла Суспільному його завідувачка Вікторія Середенко. У Всесвітній день боротьби із пневмонією, лікарка розповіла про цю хворобу та її профілактику, а також про роботу відділення, яке є підрозділом госпітальної бази для хворих на COVID-19.

Щороку 12 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з пневмонією. Дата з’явилася за ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Мета цього дня – нагадати людям про небезпечну хворобу та способи її профілактики.

Що таке пневмонія?

Пневмонія, або запалення легень, — це форма гострої респіраторної інфекції, що вражає альвеоли (пухирці, кінцева частина легень, через стінки яких організм насичується киснем). У здорової людини альвеоли наповнені повітрям. У хворого там накопичуються слиз та рідина, що ускладнює газообмін та викликає біль під час дихання.

У терапевтичному відділенні Центральної лікарні Кропивницького приймають лише хворих на пневмонію

Це важке захворювання. Особливо складно проходить лікування у людей похилого віку та у тих, хто має ускладнення (цукровий діабет, хронічний бронхіт тощо).

Причини захворювання

Головні збудники — бактерії та віруси. Бактеріальну та вірусну пневмонії відрізнити важко. Вони схожі – підвищена температура, кашель, задишка. Тому визначити це може лікар за допомогою аналізів. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, аналіз крові та мокротиння.

Збудник потрапляє в організм, коли людина торкається предметів, на яких є віруси чи бактерії, а потім — очей або носа; повітряно-крапельним шляхом (через ніс або рот) поширюються як віруси, так і бактерії.

Тому коли ви хворі, залишайтесь вдома, закликає лікарка.

Симптоми пневмонії

Підвищення температури тіла (38–39 °C, рідше — 37,2–37,4 °C), лихоманка, кашель, відчуття браку повітря, зниження апетиту, втома, сонливість, пітливість, задишка, враження, що на грудній клітині лежить груз.

Профілактика

Прості кроки, які може зробити кожен із нас, допоможуть уникнути запалення легень. Не переохолоджуйтесь, тримайте дистанцію з людьми, особливо, якщо бачите, що вона хвора.

Як наразі працює терапевтичне відділення

У відділені лікують 40 хворих. Всі лікарі працюють у відділеннях для хворих з коронавірусною інфекцією. На зміні у відділені є одна маніпуляційна медсестра. 40-ка хворим потрібно поставити крапельниці два рази на добу, контролювати важких, виміряти тиск, подати кисень, рознести ліки. Пацієнти невдоволені, бо з 40-ка людей утворюється черга. Молодший персонал звільняється з лікарень через низьку зарплатню – касири в супермаркеті отримують більше.

Всього у відділені працюють 10 медсестер та санітарок. Брак персоналу – це не проблема нашої лікарні, це всеукраїнська проблема.

Потік хворих великий. Лікарня припинила приймати людей з іншими хворобами та приймає тільки ковідні та нековідні пневмонії. Всі ліжка зайняті. Коли гострий період у пацієнта проходить, відправляємо доліковуватись до сімейного лікаря.

Наразі полегшив і покращив роботу цифровий ренгенапарат, який з’явився нещодавно. Є три кисневих концентратори. Останніх два отримали за останній місяць. Для терапевтичного відділеня їх досить.

У лікарні відкриється терапевтичне відділення для лікування саме легеневих хвороб. Там будуть маленькі палати – прийматимуть від одного до чотирьох пацієнтів, буде підведений кисень. Сподіваємось, відділення запрацює до Нового року.

На початок