Австралія виділить Україні $250 млн військової допомоги

Австралія виділить Україні $250 млн військової допомоги

Річард Марлз, саміт НАТО, Австралія
Міністр оборони Австралії Річард Марлз прибув на захід з відзначення 75-ї річниці НАТО у Вашингтон, США, 9 липня 2024 року. Getty Images/Brendan SMIALOWSKI/AFP

Австралія пообіцяла дати Україні найбільший пакет військової підтримки з початку російського вторгнення — на 250 мільйонів доларів.

Про це пишуть ABC та The Sydney Morning Herald.

Уряд Австралії має намір надати Україні 250 мільйонів доларів для потреб армії — це найбільший внесок у військові дії з моменту вторгнення Росії.

Австралія також виділить певну кількість персоналу для нового командування НАТО для України — 700 людей для навчання та допомоги у сфері безпеки.

Австралія та інші партнери з Азійсько-тихоокеанського регіону, які не є членами Альянсу, все ж прибули на саміт НАТО у Вашингтон, щоб зміцнити зв’язки з альянсом на тлі побоювань щодо китайської агресії та відносин Пекіна з Москвою.

На полях саміту віцепрем'єр-міністр, міністр оборони Австралії Річард Марлз зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністрами Нової Зеландії та Японії та президентом Південної Кореї.

Зеленський уперше мав зустріч у п’ятисторонньому форматі з лідерами індо-тихоокеанських держав — партнерів НАТО.

"Обговорили ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, яка стрімко змінюється, потребує єдності та злагодженості в питаннях безпеки. Дякую Австралії та Новій Зеландії за оголошені оборонні пакети", — написав український президент.

Напередодні прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон оголосив про допомогу Україні на 16 млн новозеландських доларів (9,8 млн доларів США). Гроші спрямують на військо та гуманітарну допомогу.

На початок