Нова Зеландія виділила Україні допомогу на $9,8 млн

Нова Зеландія виділила Україні допомогу на $9,8 млн

Крістофер Лаксон на саміті НАТО
Прем'єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон полях Саміту НАТО у Вашингтоні, США, 9 липня 2024 року. Vasyl Myroshnychenko/Facebook

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон оголосив про допомогу Україні на 16 млн новозеландських доларів (9,8 млн доларів США).

Про це Лаксон заявив на полях саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє посол України в Австралії Василь Мирошниченко.

Допомогу розподілять за кількома напрямами:

  • 6 млн новозеландських доларів ($3,68 млн) — на військо;
  • 10 млн новозеландських доларів ($6,12 млн) — гуманітарна допомога.

Військова допомога передбачає виділення $2,45 млн для "Коаліції дронів" на чолі з Великою Британією та Латвією та $1,23 на військові медичні потреби України, додає Мирошниченко.

"Нова Зеландія розуміє, що, хоча ми далекі від України, те, що там відбувається, впливає на всіх нас, і ми готові підтримувати Україну надовго", — сказав Лаксон.

Всього країні надала вже 130 млн новозеландських доларів допомоги Києву (приблизно 79,5 млн доларів США).

Найближчими днями Нова Зеландія також оголосить про нові санкції проти фізичних і юридичних осіб Росії через її війну проти України.

20 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський телефоном розмовляв із новообраним тоді прем’єр-міністром Нової Зеландії Крістофером Марком Лаксоном. Обговорили оборонні потреби України й гуманітарне розмінування. У лютому 2024-го країна надала 25,9 млн доларів допомоги Україні і продовжила підготовку українських військових.

На початок