Залужний вручив вірчі грамоти й розпочав роботу посла України у Великій Британії

Залужний вручив вірчі грамоти й розпочав роботу посла України у Великій Британії

Посольство України у Великій Британії
Валерій Залужний вручив вірчі грамоти й розпочав роботу посла України у Великій Британії. Посольство України у Великій Британії

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сьогодні, 11 липня, вручив копії вірчих грамот віце-маршалу дипломатичного корпусу, акредитованого при Королівському палаці, очільниці структурного підрозділу з питань протоколу Вікторії Басбі. Таким чином генерал офіційно розпочав виконувати обов’язки посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Про це повідомили у посольстві України у Великій Британії.

"Посольство України продовжуватиме працювати над зміцненням двосторонніх відносин з Великою Британією, щоб наблизити нашу перемогу у війні з Росією. Ми докладемо всіх зусиль для посилення політичної та економічної підтримки та захисту прав та інтересів наших громадян", — додали в українському диппредставництві у Великій Британії.

У своєму дописі у Telegram Залужний заявив, що перемога України у війні з Росією залишається "головним пріоритетом його діяльності й діяльності посольства".

9 травня цього року президент Володимир Зеленський призначив Валерія Залужного послом України у Великій Британії.

Що відомо про звільнення Залужного з посади головкома ЗСУ

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

Згодом речник Пентагону Патрік Райдер підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, попри звільнення Залужного.

9 лютого стало відомо, що президент Володимир Зеленський надав звання Героя України ексголовнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову.

7 березня президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру ексголовкома ЗСУ Валерія Залужного на посаду надзвичайного і повноважного посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після кількох розмов із колишнім головкомом ЗСУ особисто він переконався, що у Валерія Залужного "лежить душа" до виконання обов'язків дипломата.

На початок