Унаслідок бойових дій в Україні у червні загинуло щонайменше 146 цивільних – ООН

Унаслідок бойових дій в Україні у червні загинуло щонайменше 146 цивільних – ООН

Обстріли Торецька
Прифронтовий Торецьк, Донецька область, 28 червня 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

На території України протягом червня унаслідок бойових дій загинуло щонайменше 146 мирних жителів. Ще 672 людини були поранені.

Про це мовиться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини.

"Хоча загальна кількість втрат менша, ніж у травні, вона залишається другою за величиною у 2024 році. Кількість жертв серед дітей у червні є найвищою у 2024 році (8 дітей загинули та 57 зазнали поранення)", — зазначено у повідомленні.

За даними місії ООН, 72% відсотки втрат серед цивільних сталися унаслідок обстрілів з артилерії, РСЗВ та авіаційних бомбардувань. Ще частина — унаслідок ударів ракетами та баражуючими боєприпасами. Більшість людей загинула у Донецькій та Харківській областях.

Також спостерігачі задокументували 33 напади на об’єкти енергетичної інфраструктури. 23 з яких — на підконтрольній українській владі території. Окрім того, протягом місяця там зафіксували 2 атаки на залізничну інфраструктуру.

Загалом Моніторингова місія зафіксувала, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну втрати серед цивільних становлять 33 878 мирних жителів. Зокрема, загинуло 11 284 людей.

ООН відреагувала на російський обстріл 8 липня

Росія 8 липня масовано вдарила по Україні. Росіяни випустили понад 40 ракет різних типів, повідомив президент Володимир Зеленський. Зокрема, на Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Словʼянськ, Краматорськ. Пошкоджено житлові будинки, інфраструктуру та дитячу лікарню. Унаслідок обстрілів російської армії загинуло понад 40 людей. Зокрема, 33 – у столиці.

Генсек ООН ООН Антоніу Гутерреш "рішуче засудив" удари Росії по цивільній інфраструктурі та житлових будинках.

На обстріл російської армії відреагував і верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк. Він заявив, що цивільне населення має бути захищене, а закони війни неухильно дотримуватись.

На початок