Мінекономіки: ще 25 ветеранів ЗСУ та 29 членів їхніх сімей отримають грант за програмою "Власна справа"

Мінекономіки: ще 25 ветеранів ЗСУ та 29 членів їхніх сімей отримають грант за програмою "Власна справа"

За підсумками дванадцятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів визначено ще 54 переможці. Вони отримають 25 мільйонів грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

У відомстві розповіли, що серед 54 переможців є 25 учасників бойових дій та 29 членів родин ветеранів. 42 переможці отримали грант розміром до 500 тисяч, 10 — до 250 тисяч, 2 — до 1 мільйону.Найбільше грантоотримувачів з Вінницької, Київської, Львівської та Житомирської областей.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі: оптова та роздрібна торгівля, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис грн, до 500 тис грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис грн та до 500 тис грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тисяч грн до 1 мільйона ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. Заявки на отримання гранту подаються через портал "Дія" разом з бізнес-планом.

Загалом від старту у липні 2022 року ветеранського компонента грантової програми "Власна справа" вже 800 ветеранів та членів родин учасників бойових дій отримають гранти. Загалом в їхній бізнес держава інвестує 368 млн грн.

Що відомо про програму "Власна справа"

За грантовою програмою "Власна справа", яка стартувала 1 липня 2022 року, українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8000 нових робочих місць.

Урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

На початок