До Українського легіону в Польщі долучилося кілька тисяч українців, які там проживають, – Сікорський

До Українського легіону в Польщі долучилося кілька тисяч українців, які там проживають, – Сікорський

Шеврон українського військового
Навчання українських військових, Донецька область, 23 травня 2024 року. Getty Images/The Washington Post/Ed Ram

Кілька тисяч українців, які проживають у Польщі, уже зареєструвалися для вступу в Український легіон. У країні уже починають готувати першу українську бригаду з добровольців.

Про це заявив міністр іноземних справ Польщі Радослав Сікорський на Публічному форумі НАТО, повідомляє PAP.

"Цікаво, що багато хто з них дійсно хоче служити й змінювати життя своїх співвітчизників, але кажуть: ми не хочемо, щоб нас відправляли воювати без належної підготовки та спорядження", — наголосив Сікорський.

За словами очільника МЗС Польщі, країна забезпечить добровольців навчанням та спорядженням. Згодом людей відправлять до України з правом повернутися у Польщу після ротації.

"Якби кожна європейська країна так робила, то в Україні було б кілька бригад", – додав Радослав Сікорський.

Що відомо про створення Українського легіону

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали двосторонню безпекову угоду між країнами.

Зокрема, у документі зафіксована домовленість про формування та підготовку на території Польщі Українського легіону. Зеленський додав, що кожен громадянин України, який вирішить бути в легіоні, зможе підписати контракт із ЗСУ.

Міністр оборони України Рустем Умєров закликав усіх українців, які перебувають у Європі, долучитися до Українського легіону. Очільник Міноборони зауважив, що добровольці отримають найсучаснішу підготовку від союзників з Польщі, Литви та інших країн ЄС. Також легіон забезпечать найкращим обладнанням від міжнародних партнерів України. Це підвищить його ефективність на полі бою.

На початок