Польща не збиватиме російські ракети над Україною без рішення НАТО – міністр оборони

Польща не збиватиме російські ракети над Україною без рішення НАТО – міністр оборони

Косіняк-Камиш
Міністр оборони Польші Владислав Косіняк-Камиш (у центрі), березень 2024 року. REUTERS/Lukasz Glowala

Польща не буде збивати російські ракети, які летять через Україну в її напрямку, якщо не буде відповідного рішення на рівні НАТО.

Про це у коментарі "Польському радіо" сказав міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

За його словами, Україна тривалий час висловлювала сподівання на участь Польщі у захисті її повітряного простору, але Варшава не буде одноосібно ухвалювати відповідні рішення.

"Якщо Альянс не ухвалює таких рішень, то Польща в жодному разі не повинна одноосібно приймати такі рішення", – сказав міністр.

Косіняк-Камиш додав, що такого консенсусу в НАТО немає, і вказав на позицію Білого дому, який заявив, що не хоче ескалації конфлікту.

"Звичайно, існують інші процедури щодо ракет на території Республіки. Тоді це наше рішення", – зазначив він.

8 липня президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали двосторонню безпекову угоду між державами. Вона уперше з-поміж уже підписаних угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.

Після підписання безпекової угоди Туск заявив, що Польща залучить союзників по НАТО для обговорення можливого збиття російських ракет і дронів над територією України.

На початок