Обіцянка виконана: Кулеба про появу F-16 в українському небі влітку 2024 року

Обіцянка виконана: Кулеба про появу F-16 в українському небі влітку 2024 року

Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Getty Images

Обіцянка щодо того, що у 2024 році в Україні з’являться винищувачі F-16, уже виконана. Перші літаки з’являться в українському небі до кінця літа.

Про це в інтерв’ю 24 каналу сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"По-перше, ми обіцяли, що влітку 2024 року в українському небі будуть битися F-16, і ця обіцянка виконана. По-друге, це лише перша хвиля. Насправді нам потрібно більше літаків, і питання постачання, надходження першої хвилі F-16 вже розв'язане", — сказав він.

Міністр наголосив, що Україна працює над тим, аби отримати більшу кількість західних винищувачів та інші літаки, зокрема МіГ-29, які все ще є на озброєнні в багатьох країнах.

"Це безперервний процес, тому що немає такого моменту у війні, коли ти кажеш: "фух, я все зробив, F-16 прилетіли, Patriot приїхали, можна розслабитись". У жодному разі! Ще одне питання не розв'язалося, а ми вже починаємо працювати над наступним", — зазначив Кулеба.

Що відомо про передачу України F-16

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня 2023 року оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

США заявили, що можуть надати згоду на бойові літаки F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 у 2023 році стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами. 22 травня 2023 року речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

У серпні 2023 року Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Данія говорила, що надасть 19 літаків.

У лютому 2024-го Foreign Policy, посилаючись на високопосадовців з ЄС, писало, що перші американські винищувачі F-16 з’являться в Україні орієнтовно у червні 2024 року.

На початок