У Польщі готова до використання нова база протиракетної оборони НАТО

У Польщі готова до використання нова база протиракетної оборони НАТО

Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. AP

Нова база протиповітряної оборони США на півночі Польщі, яка призначена для виявлення і перехоплення балістичних ракет, готова до використання як частина ширшого протиракетного щита НАТО.

Про це оголосили в НАТО, повідомляє Reuters.

Зазначається, що система під назвою Aegis Ashore базується в місті Редзіково на півночі Польщі та здатна перехоплювати балістичні ракети малої та середньої дальності.

Протиракетний щит Альянсу призначений для захисту європейців, території та військ від атак балістичними ракетами.

Інші ключові елементи щита включають другий об’єкт Aegis Ashore у Румунії разом із есмінцями ВМС США, що базуються в іспанському порту Рота, і радар раннього попередження, розташований у турецькому місті Куреджик.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи на саміті Альянсу у Вашингтоні, зазначив, що готовність бази є важливим кроком для трансатлантичної безпеки на тлі зростаючої загрози, яку представляють балістичні ракети.

"Як оборонний Альянс ми не можемо ігнорувати цю загрозу. Протиракетна оборона є важливим елементом основного завдання НАТО — колективної оборони", — сказав він і додав, що балістичні ракети широко використовувалися в конфліктах в Україні та на Близькому Сході.

У НАТО кажуть, що Aegis Ashore є суто оборонним. Близько 200 військовослужбовців дислокуються на двох пунктах перехоплення в Польщі та Румунії, а база в румунському місті Девеселу діє з 2016 року.

На початок