Уряд розширив повноваження Координаційного центру медичних служб ЗСУ. Що відомо

Уряд розширив повноваження Координаційного центру медичних служб ЗСУ. Що відомо

ЗСУ, Міноборони
Військовослужбовець ЗСУ з аптечкою поблизу лінії фронту на Запоріжжі, червень 2023 року. Daniel Carde/Anadolu Agency/Getty Images

Склад Координаційного центру медичних служб ЗСУ розширено. Відповідне рішення прийняв уряд. Тепер до діяльності Центру залучатимуться представники структурних підрозділів з питань охорони здоров'я різних військових формувань. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Центру покладено на Міноборони.

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

У Міноборони зазначили, що таке нововведення дозволить більш ефективно використовувати можливості для подальших якісних змін у сфери військової медицини Силах оборони та впроваджувати ключові реформи, спрямовані на збереження життя та здоров'я військовослужбовців.

Зокрема відтепер Центр проводитиме аналіз потреб у засобах для медичної евакуації, радіоелектронної боротьби та дистанційно-керованих апаратах для медичних потреб.

"Згідно зі змінами до постанови Кабміну №412 від 11 травня 2017 року, Центр також забезпечуватиме координацію діяльності медичних служб Сил оборони та органів охорони здоров'я, спрямовану на надання домедичної допомоги", — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, орган сприятиме впровадженню сучасних технологій підготовки медичних працівників та людей, які не мають медичної освіти.

Також впроваджені урядом зміни забезпечать ефективне функціонування Центру і створять умови для оперативного прийняття рішень посадовцями.

Наприкінці квітня цього року Міністерство охорони здоров'я затвердило перші шість клінічних протоколів серії стандартів медичної допомоги за напрямом "Бойова травма".

На початок