Україна здобула одну "бронзу" на Євро U23 з дзюдо. Її автор - Геворг Манукян

. eju.net

Манукян виграв стільки ж сутичок, як 11 інших українських дзюдоїстів.

Україна здобула лише одну нагороду на молодіжному чемпіонаті Європи до 23-х років з дзюдо. На змаганнях, які проходили в Хорватії, більшість українців програли уже в своїх перших сутичках.

Усього на Євро U23 змагалися 12 українських дзюдоїстів: сім з них вилетіли в першому раунді, ще четвертому - у другому. Лише Геворгу Манукяну (вагова категорія до 81 кг) вдалося провести на татамі більше двох сутичок.

22-річний Манукян, чемпіон Європи-2018 (до 21 року у вазі до 73 кг), пройшов перші два раунди, перш ніж програв у чвертьфіналі. Утім, українець потрапив у "втішні раунди", де зміг вибороти медаль. Сутичка за "бронзу" тривала понад 8 хвилин (стандартний час 4 хвилини), Геворг змусив суперника помилитися.

Геворг Манукян
Геворг Манукян. eju.net

Відповідно, Геворг Манукян провів у Загребі п'ять сутичок - чотири виграв, одну програв. Він здобув єдину медаль України на турнірі.

Інші 11 дзюдоїстів провели 15 сутичок - чотири перемоги, 11 поразок.

У медальній таблиці Україна розділила 17 місце з Румунією, Словенією, Чехією, Швецією та Косово - у всіх команд по одній бронзовій медалі. Усього на Євро змагалися представники 36 країн - без медалей залишилися 14.

Медальний залік Євро-2020 U23 з дзюдо

1. Грузія - 2 "золоті", 2 "срібні", 4 "бронзові"
  2. Франція - 2 "золоті", 1 "срібна", 3 "бронзові"
  3. Нідерланди - 2 "золоті", 3 "бронзові"

...

17. Україна - 1 "бронзова"

На попередньому Євро U23 Україна виграла одне "срібло", але ще три українські дзюдоїсти доходили до "втішних сутичок".