США виділили українським бійчиням $7 млн на спорядження

США виділили українським бійчиням $7 млн на спорядження

Ентоні Блінкен на зустрічі НАТО "Жінки, мир і безпека, саміт"
Міністерка закордонних справ Ісландії Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гюльфадоттір і спеціальна представниця Генсека НАТО з питань жінок, миру і безпеки Ірен Феллін слухають виступ держсекретаря США Ентоні Блінкена під час круглого столу "Жінки, мир і безпека", Вашингтон, США, 9 липня 2024 року. REUTERS/Tom Brenner

НАТО виділять жінкам Збройних сил України понад 7 млн доларів на закупівлю спорядження — зокрема, понад 10 000 бронежилетів, комплектів форми, взуття.

Про це написали Держдеп США та Міністерство оборони України.

Про фінансування 9 липня оголосив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен після круглого столу НАТО "Жінки, мир, безпека".

У США нагадали, що за рік до створення НАТО президент Штатів Гаррі Трумен підписав два документи: про дозвіл жінкам проходити військову службу в збройних силах Сполучених Штатів і про заборону сегрегації в ЗС США.

"І ми продовжуємо співпрацювати з жінками там, де тривають бойові дії, наприклад, у таких країнах як Судан і Україна", — сказав держсекретар.

Він зазначив, що часто українські жінки-військові не мають необхідного їм спорядження і змушені самі купувати відповідні комплекти.

"Надто часто українські військовослужбовиці не мають необхідного спорядження для задоволення своїх унікальних потреб в повному обсязі. (...) Ми аплодуємо кожному союзнику, який виступив, щоб допомогти в цій ініціативі [виділення коштів]", — додав Блінкен.

Міноборони України написало, що Україна з 2023-го вела перемовини з Північноатлантичного альянсу про фінансування жіночої військової форми та бронежилетів для ЗСУ.

Станом на 1 червня в лавах українських ЗСУ працюють 67 285 жінок, з яких 47 569 — військовослужбовиці, а понад 5 тисяч жінок перебувають на лінії зіткнення.

На початок