Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камер

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камер

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камер Суспільне Рівне

Перевірка температури на вході – радше умовність, ніж повноцінний контроль, маски носять хто-як, але у більшості вони все ж є, а поза межами офіційного ринку – ситуація взагалі неконтрольована. Так описує похід на центральний базар Рівного журналіст Суспільного.

Піти на ринок без телекамери та без представника контролюючого органу вирішили через те, що присутність цих двох елементів ситуацію дещо змінює – продавці та покупці, наприклад, побачивши їх, заздалегідь вдягають маски. Хоча, зауважимо, навіть під час офіційних перевірок Держпродспоживслужба констатує наявність незначних, але порушень.

Як сприймати цей матеріал

Автор цього репортажу – радше звичайний покупець, який опише побачене. Ми не стверджуємо, що хтось правий чи неправий, а лише показуємо, як дотримуються правил, про які офіційні чиновники ледь не щодня говорять чи не в усіх ЗМІ.

Нагадаємо, що контролюючі органи з перших чисел листопада збільшили частоту перевірок. Це співпало з різким збільшенням кількості хворих на COVID-19, а також із повідомленнями про стрімку наповненість такими хворими лікарень.

Носити маски закликають хоча б тому, аби хоч якось знизити рівень передачі коронавірусу. Адже кількість місць у лікарнях має певний ресурс, який уже майже вичерпано.

Читайте також: Де і кого штрафуватимуть за відсутність маски. Пояснює міністр юстиції

Вхід на ринок

На центральний ринок Рівного (територія за огорожею, не прилеглі вулиці) є кілька входів. На обох стояли охоронці, які мають контролювати наявність масок у тих, хто заходить і вимірювати температуру в працівників. Зазначимо, що у червні норму для обов'язкової перевірки температури для відвідувачів ринків – виключили.

На одному вході ніхто нічого не міряв – охоронник саме розмовляв по мобільному. Так тривало кілька хвилин спостереження збоку.

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

На іншому вході температуру охоронник міряв. Щоправда, за кілька хвилин спостереження було зрозуміло, що міряв не всім. Можливо, частина з людей була йому знайома і це були продавці з ринку, яким він міряв температуру раніше. Але підставляли руки для перевірки й відвідувачі.

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

Що на ринку

Територію обійшли двічі. Продавці за прилавками, – за винятком трьох помічених, – у масках. Носити їх на ринку – вимога, прописана в постанові головного санітарного лікаря.

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

Але більшість їх носить все ж приспущеними з носа, тобто – неправильно. Деякі, коли підходять покупці, все ж піднімали маску й на ніс.

На частині торгових точок захисні екрани – були. Хоча, в постанові №34 головного санітарного лікаря країни, яка стосується роботи ринків в епідумовах, вимога на встановлення захисних екранів відсутня – виключили її влітку.

Що ж до покупців, то більшість – теж у масках. За власними спостереженнями, на момент перебування на ринку майже усі носили маску правильно – покриваючи й носа. Але були й ті, які носили її "умовно", кілька – були без маски. Також ми не помітили, щоб таким покупцям продавці робили зауваження.

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

Читайте також: Рівненська адвокатка розповіла про штрафи за неносіння масок у громадських місцях

Як повідомляло Суспільне раніше, охоронець не повинен пускати на ринок покупця без маски і це його відповідальність (за час спостереження журналіст-покупець не помітив, щоб когось пустили без цього засобу індивідуального захисту). Але коли людина заходить на ринок і знімає маску – відповідальність покладається на неї.

Правило з дотримання соціального дистанціювання в 1,5 метри на ринку оцінити складно. Більшість прилавків розділяють продавця й покупця, однак, в деяких випадках, коли продавець виходить показати щось покупцеві, дистанція навряд зберігається.

"Ярмарок"...

Зовсім інша ситуація з масками – на торгових точках поза межами ринку. Йдеться про так званий тимчасовий "ярмарок", що на прилеглих вулицях.

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

Погляд покупця: як "карантинить" центральний ринок Рівного, якщо прийти без камерСуспільне Рівне

Значна частина продавців там буле не просто з приспущеними масками, а узагалі без них. Покупці – аналогічно.

"А ти спробуй постояти в масці день. Вже і так понятно, шо всі переболієм", – відповіла одна із продавчинь без маски.

"Я ж до вас близько не підходжу і ми на вулиці", – пояснила інша.

Сфотографувати себе для коментарів і назватись для використання у матеріалі, коли журналіст представився, жінки не захотіли.

Що відомо

  • Всього за час пандемії у Рівненській області зареєстровано понад 4,5 тисячі повідомлень про порушення правил карантину, – повідомляють у поліції. Всього склали майже 900 адмінпротоколів за ч.3 ст. 44 КУпАП. В судах розглянули 1/4 цих справ.
  • На початку листопада в ОДА закликали бізнес, в тому числі й ринки, донести до своїх працівників важливість дотримання протиепідемічних вимог. Держпродспоживслужба ж мала почати перевірки.
  • Після перевірки ринків Рівного у Держпродспоживслужбі зазначили, що підстав закривати їх через недотримання протиепідемічних норм – немає.
  • Станом на 11 листопада 842 людини із діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус перебуває у лікарнях Рівненщини, з яких 220 – у важкому стані, 65 – в реанімації. Одинадцятеро хворих підключені до ШВЛ-апаратів. За попередню добу госпіталізовано 75 пацієнтів з COVID-19, виписано - 80. Заповненість ліжок хворими на COVID-19 у лікарнях І-ї хвилі – 69,6%.
  • Вакцина від COVID-19 виробництва американської компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз цієї вакцини.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди