Українська бойова система DELTA інтегрувалася з польською системою управління артвогнем TOPAZ

Українська бойова система DELTA інтегрувалася з польською системою управління артвогнем TOPAZ

У Польщі, у місті Бидгощ, під час навчань НАТО CWIX24 українська бойова система DELTA успішно пройшла інтеграцію з польською системою управління артилерійським вогнем TOPAZ.

Про це повідомили у Міноборони України.

У відомстві поінформували, що навчання, які проходили у двох частинах — Pink Enclave (секретна) та Green Enclave (несекретна) — дозволили українській команді вперше працювати в ролі хабу для збору та обробки даних.

При цьому система DELTA забезпечувала збір, оновлення та доповнення інформації, зокрема, даних про розташування власних сил і дружніх підрозділів, які потім передавались на польську систему TOPAZ. Це сприяло створенню повного розуміння ситуації на полі бою, а також продемонструвало здатність DELTA до безпечної передачі даних з обмеженим доступом.

"У підсумку українська система успішно впоралася із завданням та підтвердила сумісність з багатьма іншими системами НАТО. Цього року команда системи DELTA успішно протестувала 5 різних стандартів взаємосумісності та пройшла всі тести успішно", — сказала заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Роботу української ситеми DELTA окремо презентували для верховного головнокомандувача НАТО з питань цифрової трансформації генерала Філіпа Лавіна та заступника начальника штабу розвитку спроможностей Альянсу з питань цифрової трансформації віцеадмірала Джеффрі В. Г'юза.

Що відомо про систему DELTA

DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, що розробляється військовими для військових, та побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.

Навчання НАТО CWIX

CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise) – це щорічний захід, організований НАТО для випробування та покращення взаємосумісності між країнами-членами та країнами-партнерами. Він включає тестування та роботу з різними технологіями у реалістичному середовищі для покращення комунікації, обміну інформацією та координації між різними військовими системами та підрозділами.

У цьогорічних навчаннях кількість учасників сягнула 2 500, що стало рекордом для заходу, який відбувається з 1999 року. Під час CWIX інженери та оператори з країн-членів НАТО та країн-партнерів протестували понад 480 різних можливостей та у 18 функціональних напрямках провели понад 26 тис. тестових випадків.

На початок