NASA показало світлину "зоряного водоспаду"

NASA показало світлину "зоряного водоспаду"

NASA показало світлину "зоряного водоспаду"
. NASA

Американський космічний телескоп Hubble зробив знімок космічного каскаду в галактиці, де деякі зірки в шість разів гарячіші за Сонце.

Як повідомили в Національному аерокосмічному агентстві США (NASA), галактика UGCA 193, яку вдалося сфотографувати завдяки космічному телескопу Hubble, є галактикою в сузір'ї Секстанта.

"Швидше схожа на водоспад, UGCA 193, здається, вміщує в собі безліч молодих зірок, особливо в нижній частині зображення, створюючи вражаючу синю димку і відчуття, що зірки падають "зверху", — зазначили в американському космічному агентстві.

NASA зловило на фото космічний каскад
Космічний каскад. NASA

В агентстві розповіли, що синій колір UGCA 193 вказує на те, що зірки, які видно в нічному небі, гарячі. У NASA наголосили, що деякі з них більш ніж в шість разів гарячіші, ніж Сонце.

"Ми знаємо, що більш холодні зірки здаються нашим очам більш червоними, а більш гарячі - блакитнішими. Температура і колір поверхні зірки також пов'язані з їхньою масою: важчі зірки "горять" при вищих температурах, що призводить до синього світіння їх поверхонь", — додали в NASA.

Галактика UGCA 193 — спірального типу. Але на цьому зображенні не видно характерної структури таких галактик, оскільки об'єкт відображений збоку. Спіральні галактики — один з основних типів галактик. За оцінками вчених, такі структури складають близько половини всіх галактик у Всесвіті.

Що відомо

  • NASA оприлюднило нові правила щодо захисту Марсу та Місяця від земних форм життя.
На початок