Латвія передасть 80 одиниць медобладнання для українських лікарень

Латвія передасть 80 одиниць медобладнання для українських лікарень

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я Латвії Хосама Абу Мері
Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Латвійської Республіки Хосама Абу Мері підписують угоду, Київ, 6 червня 2024 року. Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство охорони здоров’я Латвії передасть Чернігівській обласній дитячій лікарні України, 80 одиниць медичного обладнання — апаратів штучної вентиляції легенів та моніторів життєво важливих параметрів пацієнтів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я країни.

Транспортування медичного обладнання на Чернігівщину здійснить фонд "Підприємці заради миру". Техніку виділили МОЗ у співпраці зі Службою екстреної медичної допомоги, Національною службою здоров'я.

Крім того, в Україну буде доставлено медичне обладнання, яке також буде передано лікарням в Україні місцевими лікарнями — ТОВ "Регіональна лікарня Північного Курземе", ТОВ "Лікарня Мадона", ТОВ "Клініка Цесіс" та ТОВ "Лікарня Бауска" — у відповідь на запити про допомогу з боку України. Необхідне обладнання також отримає дитяча лікарня Державного підприємства "Центр психіатрії та наркології".

Delfi з посиланням на головне латвійське інформаційне агентство Латвії LETA стверджує, що загальна сума обладнання — 343 308 євро.

На початку червня Україна та Латвія підписали технічну угоду у сфері охорони здоровʼя в межах безпекової угоди між країнами від 11 квітня. Латвія стала першою країною, з якою підписали такий документ. Він передбачає такі основні напрями співпраці:

  • відновлення медичної інфраструктури;
  • розвиток спроможності захисту медичної інфраструктури;
  • співпраця у сфері громадського здоров’я та профілактики, стабілізації та відновлення системи охорони здоровʼя, зокрема в Чернігівській області;
  • реалізація програм реабілітації та лікування українських військовослужбовців у медичних та реабілітаційних закладах Латвії, посилення реабілітаційного сектору України, посилення співпраці в рамках програми MEDEVAC;
  • посилення горизонтального медичного партнерства між закладами охорони здоровʼя;
  • сприяння інтеграції України у сферу охорони здоров’я Європейського Союзу, зокрема адаптації законодавства.

На початок