Райони, громади, населення. Як виглядатиме Прикарпаття за новим поділом

Райони, громади, населення. Як виглядатиме Прикарпаття за новим поділом

Райони, громади, населення. Як виглядатиме Прикарпаття за новим поділом

Вже з наступного року на Прикарпатті почне діяти новий адміністративно-територіальний устрій. В області залишиться всього шість районів.

За даними, розміщеними на сайті децентралізації, Суспільне Карпати підготувало інформацію про те, яким буде розмір районів, кількість населення та скільки громад функціонуватимуть на їхніх територіях.

"Повноваження новооборані голови набирають після першої сесії, на якій вони складають присягу. Робота громади в новому адміністративно-територіальному устрої, що стосується бюджету і повноважень, починає діяти з першого січня 2021-го року", - виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань Юрій Стефанчук.

Івано-Франківськ район

Площа району становитиме 3,91 тис. км кв. Населення - 560,1 тис. людей. Кількість населених пунктів - 319.

Івано-Франківський район
Івано-Франківський район.

На території району функціонуватимуть 20 територіальних громад. Зокрема, шість селищних (Більшівцівська, Букачівська, Єзупільська, Лисецька, Обертинська та Солотвинська), сім сільських (Дзвиняцька, Дубовецька, Загвіздянська, Олешанська, Старобогородчанська, Угринівська та Ямницька), чотири міські (Галицька, Івано-Франківська, Рогатинська та Тисменицька).

Центр району - Івано-Франківськ (населення - 237,7 тисяч).

Коломийський район

Площа району становитиме 2,48 тис. км кв. Населення - 279,8 тис. людей. Кількість населених пунктів - 190.

Коломийський район
Коломийський район.

На території району функціонуватимуть 13 територіальних громад. Зокрема, п'ять селищних (Гвіздецька, Заболотівська, Отинійська, Печеніжинська та Чернелицька), п'ять сільських (Коршівська, Матеївецька, Нижньовербізька, Підгайчиківська та П'ядицька), три міські (Городенківська, Коломийська та Снятинська).

Центр району - Коломия (населення - 61,2 тисячі).

Косівський район

Площа району становитиме 0,85 тис. км кв. Населення - 85,7 тис. людей. Кількість населених пунктів - 40.

Косівський район
Косівський район.

На території району функціонуватиме п'ять територіальних громад. Зокрема, дві селищні (Кутська та Яблунівська), дві сільські (Космацька та Рожнівська), одна міська (Косівська).

Центр району - Косів (населення - 8,5 тисяч).

Верховинський район

Площа району становитиме 1,27 тис. км кв. Населення - 30,5 тис. людей. Кількість населених пунктів - 43.

Верховинський район
Верховинський район.

На території району функціонуватимуть три територіальні громади. Зокрема, одна селищна (Верховинська), дві сільські (Білоберізька та Зеленська).

Центр району - Верховина (населення - 5,8 тисяч).

Надвірнянський район

Площа району становитиме 1,87 тис. км кв. Населення - 130,6 тис. людей. Кількість населених пунктів - 50.

Надвірнянський район
Надвірнянський район.

На території району функціонуватимуть вісім територіальних громад. Зокрема, три селищні (Ворохтянська, Делятинська та Ланчинська), три сільські (Пасічнянська, Переріслянська та Поляницька), дві міські (Надвірнянська та Яремчанська).

Центр району - Надвірна (населення - 22,5 тисяч).

Калуський район

Площа району становитиме 3,55 тис. км кв. Населення - 286,5 тис. людей. Кількість населених пунктів - 162.

Калуський район
Калуський район.

На території району функціонуватимуть 13 територіальних громад. Зокрема, п'ять селищних (Брошнів-Осадська, Вигодська, Войнилівська, Перегінська та Рожнятівська), п'ять сільських (Верхнянська, Витвицька, Дубівська, Новицька та Спаська), три міські (Болехівська, Долинська та Калуська).

Центр району - Калуш (населення - 66,1 тисяч).

За словами Юрія Стефанчука, наразі йде мова про завершення формування базового та субрегіонального рівня.

"Після 25-го жовтня ми маємо депутатів та голів 62-х територіальних громад. Щодо їхніх повноваждень - вони сьогодні є відомі. Ми очікуємо зміни до закону, щоб наповнити змістом в частині їхніх повноважень. Це управління мережами освіти та медицини, соціального захисту, культури та інфрастурктуи. Щодо повноважень районів поки немає закону, який би говорив, що вони мають робити. Тобто законодавець ще має придумати і затвердити дану процедуру", - каже Юрій Стефанчук.

На запитання, які зміни очікують на нові громади, експерт відповів так: "Громади наповнюються ресурсом та повноваженнями, який був на рівні районих рад, щоб надавати послуги на місцях. Тобто відповідальність за розвиток цієї території в межах своїх повноважень будуть нести територіальна громада та керівники. Не потрібно буде вишукувати ресурсу та мотивації на районному рівні, звертатися до них для вирішення проблем на місцях, як це було раніше".

Що відомо

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди