"Не здавайтеся. Голосуйте": Макрон перед виборами написав французам листа

"Не здавайтеся. Голосуйте": Макрон перед виборами написав французам листа

Макрон
Президент Франції Емманюель Макрон. Christophe Petit Tesson, Pool via AP

Президент Франції Еммануель Макрон закликає французів зробити правильний вибір на майбутніх парламентських виборах.

Про це йдеться у його листі до французів, написаному за тиждень до першого туру парламентських виборів, і поширеному у регіональних ЗМІ, пише Midi Libre.

Макрон наголосив, що рішення розпустити парламент він ухвалив "відповідально, з великою серйозністю" і після кількох тижнів роздумів.

"Цей розпуск був єдиним можливим вибором як для того, щоб взяти до відома ваш голос на виборах до Європарламенту, так і для того, щоб відповісти на наявний безлад і на майбутній ще більший безлад", — написав президент у листі.

Він зазначив, що це рішення було "важким і раптовим" як для парламентарів, так і для французів і викликало "занепокоєння, неприйняття, іноді навіть гнів".

"Але це рішення – єдине, яке може дозволити нашій країні рухатися вперед і возз’єднатися. Майбутні вибори – це зустріч довіри, серйозна, серйозна, на якій ми маємо визначитися з вибором для нашої країни і для нашого життя", — йдеться у листі.

Макрон нагадав, що станом на зараз у французів є "три чіткі пропозиції": ультраправих, лівих та його блоку "Разом заради республіки!". Цей третій шлях він називає найкращим для Франції "не тільки тому, що він захищає французів і готує до майбутнього, але й тому, що вона єдина, хто точно може блокувати крайніх правих, а також крайніх лівих у другому турі".

На його думку, спосіб, у який відбувається управління країною, потребує докорінних змін.

"Я не сліпий, я усвідомлюю недугу демократії. Цей розрив між народом і тими, хто керує країною, який нам не вдалося подолати. Тому спосіб правління має кардинально змінитися", — зазначив президент.

Водночас Макрон підтвердив свою готовність спробувати створити коаліцію.

"У майбутньому уряді, який обов'язково буде відображати ваш голос, я сподіваюся, об'єднаються республіканці різних переконань, які проявили мужність у протистоянні крайнощам", — написав він у листі.

Президент також виключив можливість своєї дочасної відставки та підтвердив намір допрацювати до кінця другий термін, який закінчується у травні 2027 мого року.

"Ці вибори — наші. Ви їх зробите. Тому не бійтеся, не здавайтеся. Голосуйте. Обирайте повагу, амбіції та справедливість для нашої нації", — написав Макрон.

На виборах до Європарламенту ультраправе "Національне об’єднання" Марін Ле Пен, попередньо, набрало близько 33%, партія Макрона — 15%, соціалісти — 14%.Одразу після перших результатів Макрон розпустив парламент та оголосив дострокові вибори. Перший тур позачергових виборів відбудеться 30 червня, другий — 7 липня.

На початок