Степанов назвав чотири ознаки для госпіталізації хворих на COVID-19

Степанов назвав чотири ознаки для госпіталізації хворих на COVID-19

Степанов назвав чотири ознаки для госпіталізації хворих на COVID-19
АР

Госпіталізація хворих з коронавірусом має відбуватися за наявності конкретних показів. У разі їхньої відсутності людині безпечніше лікуватися вдома.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 6 листопада.

"Будь-яка госпіталізація повинна відбуватися винятково по показах. Це в тому числі ще безпека вашого здоров’я. Будь-яка лікарня має так звану внутрішню лікарняну інфекцію. І якщо у вас немає показів до госпіталізації, то безпечніше лікуватися вдома. Я нагадую, що до 80% людей, які хворіють на COVID-19, мають легкий перебіг цієї хвороби. Їм не показана госпіталізація. Лікарня — це не санаторій. Коли людина просто хоче госпіталізуватися", - сказав міністр.

Читайте також: "Карантин вихідного дня" можуть ввести з 14 листопада — Степанов

За словами Степанова, госпіталізація має відбуватися винятково за показами та встановленому діагнозу лікаря, адже у багатьох випадках вона не потрібна.

"Коли у людини з'являються симптоми, медичні працівники з'ясовують її стан, приймають рішення про госпіталізації чи рішення про надання медичної допомоги в амбулаторних умовах, виходячи із симптомів", - уточнив очільник МОЗ.

Він пояснив, що госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього при наявності щонайменше однієї з перелічених ознак:

  • частота дихання 10 або понад 30 дихальних рухів;
  • сатурація при вимірюванні пульсоксиметром менше, ніж 92;
  • порушення свідомості;
  • перебіг захворювання середньої тяжкості у пацієнтів, які мають тяжку супутню патологію (група ризику). Це тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної або серцево-судинної системи, ниркова недостатність.

Що відомо

  • Станом на ранок 6 листопада в Україні підтверджено 9721 нових випадків COVID-19, летальних випадків за добу — 201, одужали 10 762 людини, що є рекордною кількістю.
  • Раніше Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема у міністерстві змінили критерії шпиталізації, визначення одужання та ступеню важкості перебігу захворювання.
На початок