В Україні змінили стандарти надання медичної допомоги при COVID-19

В Україні змінили стандарти надання медичної допомоги при COVID-19

В Україні змінили стандарти надання медичної допомоги при COVID-19
. Associated Press

Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема у міністерстві змінили критерії шпиталізації, визначення одужання та ступеню важкості перебігу захворювання.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час онлайн-конференції МОЗ "COVID-19 і первинка: виклики і дієві рішення". За його словами, зміни до стандартів надання медичної допомоги внесли 24 жовтня.

Як розповів Ляшко, у стандарті оновили класифікацію захворювання за важкістю перебігу. Зокрема, рівень насиченості крові киснем, необхідний для визначення ступеню перебігу хвороби як середньої тяжкості, змінили з 93% до 92%.

Також уряд змінив критерії для шпиталізації хворих, зокрема, щодо частоти дихання (менше за 10 або більше за 30 на хвилину), насиченості крові киснем (менш як 92%) та наявності порушень свідомості. Також пацієнтів шпиталізуватимуть у випадку наявності низки супутніх захворювань.

Новий стандарт також передбачає зміни критеріїв одужання. Зокрема, відтепер пацієнта вважатимуть здоровим у разі, якщо він відповідає одному з наступних пунктів:

  1. відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Тобто, не потрібно проводити
  2. відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу для ПЛР-тестування у разі, якщо воно підтвердило наявність захворювання.
  3. відсутність клінічних проявів за умови отримання негативного результату тестування за методом ПЛР.

"Всі ці три критерії є рівноцінними і для прийняття рішення про завершення амбулаторно-клінічного лікування може бути використаний будь-який з них", – повідомив Ляшко.

Такі стандарти мають особливе значення для регіонів, де спостерігається високе навантаження лабораторій, що проводять ПЛР-тестування.

"Критерій про завершення амбулаторно клінічного лікування – не потрібен додатковий тест. Якщо пройшло 10 днів з моменту появи симптомів, і 3 дні впродовж цього періоду симптомів не було, то людина не виділяє вірус і не може інфікувати інших людей. У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я навіть якщо ця людина була госпіталізована, дозволяється переводити цю людину до інших відділень", – зазначив він.

Також Ляшко розповів, що Міністерство охорони здоров’я виділило 572 мільйони гривень для забезпечення стаціонарів киснем, а загалом у медзакладах України вже нараховується 16 тисяч ліжок з підключеним киснем. При цьому він наголосив, що навіть цієї кількості ліжок буде недостатньо у разі, якщо населення не дотримуватиметься протиепідемічних норм.

Що відомо

  • Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
  • Міністерство охорони здоров'я розглядає чотири сценарії розвитку пандемії коронавірусу в Україні.
  • Майже 60% українців виступають проти повернення до жорсткого карантину.
На початок