У Кіровоградській області бракує вакцини від грипу

У Кіровоградській області бракує вакцини від грипу

У Кіровоградській області бракує вакцини від грипу
Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області бракує вакцини від грипу, щоб щепити всіх охочих. Причина – відсутність її в аптеках. У Кропивницькому вакцина з’явилась в продажу на початку жовтня, але в недостатній кількості – розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Торік продали 550 доз вакцини, розповіла завідувачка однієї з аптек Кропивницького Ольга Касьянова. У цьому – охочих її купити майже вдвічі більше: "Перша хвиля поставок була на початку жовтня, ми отримали більше 350 доз вакцини з Франції, Кореї та Великобританії. Всі вакцини реалізовані, і ми очікуємо другу хвилю поставки, в якій кількості отримаємо – нам невідомо. Замовляли більше 600 доз".

Фармацевтка Марія Луньова розповіла, що коштувала вакцина 320 гривень. Продавали за рецептом сімейного лікаря: "Якщо є вакцина – продаємо, якщо ні – записуємо в чергу".

Кропивничанин Артем Ягодін два тижні чекає на вакцину: "Дуже прикро було дізнатися, що вона вже скінчилася, є вірогідність того, що вона подорожчає".

Вакцинуватись багато охочих, розповів сімейний лікар Артема Дмитро Корольков: "Рецептів я виписав багато, але отримати вакцину людям так і не вдалося. Тому зараз ми формуємо списки бажаючих".

В аптечному пункті, де керує Тетяна Босько, 60 людей в черзі на придбання вакцини. "Прямо родинами в нас записані – від 2 до 6 людей. Чекаємо, сьогодні-завтра повинні бути".

Завідувачка іншої аптеки у Кропивницькому Ірина Калініна розповіла, що сьогодні (5 листопада – ред.) отримали 40 доз: "Ця вакцина французького виробництва, у нас дуже гарно продається, ми до кінця дня можемо її продати".

Що відомо

  • Цьогорічні вакцини захищають людей від чотирьох сезонних вірусів грипу, – розповіла головна санітарна лікарка області.
  • На сьогодні (5 листопада – ред.) різкого підвищення ГРВІ не реєструють. Грипу в області не зафіксували. На минулому тижні на ГРВІ в області захворіло 2814 осіб, із них діти до 17 років – 32%.
  • З початку жовтня в області від грипу вакцинувалися 88 людей. Торік на цей період була така ж кількість.
  • В минулому році в області від грипу вакцинувалися 5,5 тисяч людей. На грип і гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли понад 100 тисяч. Померли від ускладнень грипу 10 людей.

Читайте також

На початок