Суд закрив справу проти мера Одеси за недостовірне декларування після рішення КС

Суд закрив справу проти мера Одеси за недостовірне декларування після рішення КС

Суд закрив справу проти мера Одеси за недостовірне декларування після рішення КС
Мер Одеси Геннадій Труханов. Джерело: slovoidilo.ua

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) закрив справу проти голови Одеси Геннадія Труханова, якого підозрювали у декларуванні недостовірної інформації на загальну суму 16,3 млн грн за 2017 рік. Так рішення ВАКС прийняв після вердикту Конституційного суду щодо неконституційності статті 366-1 Кримінального кодексу.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Кінша, відповідне рішення суд ухвалив 5 листопада. Таким чином, з міського голови зняли всі обвинувачення.

Про це просив адвокат Труханова Олександр Лисак, бо, за його словами Конституційний суд визнав цю статтю неконституційною. ВАКС задовольнив клопотання адвоката. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не заперечував.

"Фактично, сторона обвинувачення була змушена погодитися з наявністю підстав для закриття провадження, враховуючи рішення Конституційного суду, який скасував статтю про декларування недостовірної інформації", - сказав прокурор САП Віталій Шкрум.

Крім закриття кримінального провадження, адвокат Труханова просив покласти судові витрати, а це 35 тисяч гривень на експертів. Суд це клопотання відхилив. Як пояснив Суспільному Шкрум, "відповідно КПК судові витрати можуть бути покладені на особу, яка визнана винуватою у вчиненні злочину, а в цьому випадку винуватість Труханова у вчиненні злочину не досліджувалася судом".

Сам Труханов у ВАКС не з'явився. був присутнім через відеозв'язок.

"Я задоволений рішенням", — підсумував адвокат Труханова Олександр Лисак.

Що розглядали

За версією слідства, міський голова не вказав у декларації майно та доходи, що належали його дружині.

За інформацією НАБУ, Труханов не задекларував квартиру, два паркомісця, дачу, нежитлову нерухомість, два автомобілі, частки в ряді суб'єктів господарювання, відсотки за вкладами в банках. Розслідування з приводу недостовірного декларування на суму 16,3 млн гривень детективи НАБУ почали у листопаді 2017 року. 14 квітня 2020 року меру Одеси повідомили про підозру.

Труханова інкримінували декларування недостовірної інформації, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону.
  • 3 листопада колегія суддів Вищого антикорупційного суду закрила першу справу, пов’язану із недостовірним декларуванням колишнього голови Запорізької обласної державної адміністрації.
На початок