Президент Румунії Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду Генсека НАТО

Президент Румунії Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду Генсека НАТО

Президент Румунії Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду Генсека НАТО
Президент Румунії Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду Генсека НАТО. AP

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що він відкликав свою кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО, а Вища рада оборони країни підтримає прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаді генсека Альянсу.

Про це йдеться на сайті президента Румунії.

Повідомляється, що у четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони країни президент Румунії повідомив, що наприкінці минулого тижня поінформував союзників по НАТО про відкликання своєї кандидатури на посаду генерального секретаря організації.

"Президент Клаус Йоганніс попросив членів Ради висловитися щодо кандидатури Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО, вони висловилися за підтримку Румунією кандидатури прем'єр-міністра Нідерландів", — йдеться у повідомленні.

18 червня Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вперше публічно заявив, що найбільше шансів на посаду наступного очільника військово-політичного блоку має прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Для призначення голови Альянсу потрібна згода всіх держав-членів.

23 жовтня 2023 року прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що готовий замінити Єнса Столтенберга на посаді наступного генерального секретаря Організації Північноатлантичного Альянсу (НАТО).

Лондон, Париж і Берлін пообіцяли підтримати заявку Рютте на вступ до НАТО, тоді як група країн східного флангу, близьких до російського кордону, залишаються невпевненими в кандидатурі Рютте, але з інших причин.

Країни Балтії незадоволені відсутністю зобов'язань Рютте щодо голландських оборонних витрат, тоді як президент Румунії Клаус Йоганніс був незадоволений тривалим опором Нідерландів приєднанню його країни до Шенгенської зони. Минулого місяця Йоганніс заявив союзникам, що вирішив кинути виклик Рютте.

На початок