Всі принципові позиції України враховані: Кулеба про підсумкову декларацію Саміту миру

Всі принципові позиції України враховані: Кулеба про підсумкову декларацію Саміту миру

Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Саміту миру у Швейцарії 16 червня 2024 року. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Робота над текстом підсумкової декларації Саміту миру вже завершена. Її текст збалансований і в документі враховані всі принципові позиції України.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на полях саміту відповідаючи на питання журналістів.

"Станом на зараз робота над текстом завершена, наприкінці саміту президенти оголосять про схвалення резолюції, вона буде декларацією, вона буде відкрита до приєднання іншими країнами і після завершення саміту", — сказав він.

Міністр заявив, що зараз відомо про кілька країн проходять "внутрішній аналіз спільного комітету" і планують приєднатися до нього, хоча вони не є зараз на саміті.

"Текст (декларації, — ред.) збалансований, всі наші принципові позиції, на яких наполягала Україна враховані", — сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що суть взагалі глобальної дипломатії полягає в тому, що кожна країна може висловити свою позицію.

"І ми чуємо кожного, і на цьому наголошував президент у своєму зверненні на відкритті саміту. Це не такий захід, який полюбляє Росія, щоб всіх зібрати, щоб всі говорили, як кажуть, в "одну дудку" з РФ. Саме через такий відвертий діалог ми можемо пройти до правильних рішень", — сказав він.

Кулеба наголосив, що українська влада розуміє, що "настане момент, коли треба буде говорити з Росією".

"Але наша позиція дуже чітка. Ми не дозволимо Росії говорити мовою ультиматумів, як вона говорить зараз", — сказав міністр.

Раніше агентство Reuters опублікувало проєкт декларації, в якій Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у ній зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Які населені пункти опинились під обстрілами 15 червня:

  • міста: Костянтинівка, Лиман, Торецьк;
  • селища: Нью-Йорк, Райське;
  • села: Воздвиженка, Улакли.

Що відомо про Саміт миру

15 червня у Бюргенштоці у Швейцарії розпочався перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому візьмуть делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена, утім, імовірно, її запросять на наступні — коли погодять позиції країн по положеннях "Формули миру".

На початок