Гендиректор МАГАТЕ Гроссі пояснив, чому не приїхав на Саміт миру

Гендиректор МАГАТЕ Гроссі пояснив, чому не приїхав на Саміт миру

Гендиректор МАГАТЕ Гроссі пояснив, чому не приїхав на Саміт миру
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. AP

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі не братиме безпосередню участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня, оскільки не хоче змішувати політичні аспекти з технічною роботою агентства.

Про це Гроссі сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"У рамках дуже обережного підходу і недопущення змішування політичних міркувань з нашою технічною роботою, ми не збираємося бути присутніми там (на Саміті миру — ред.)", — пояснив Гроссі.

За словами гендиректора МАГАТЕ, він "був на зв'язку" ї процесі підготовки саміту з міністром енергетики України Германом Галущенком, а також провів зустріч цього тижня з главою МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассісом.

"Я висловив міністру закордонних справ Швейцарії сподівання, що роль агентства буде обговорюватися (на Саміті миру – ред.) і що важливість та посилення його незалежної технічної роботи буде підтримано", — заявив Гроссі.

15 червня, у Бюргенштоці в Швейцарії розпочинається перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому візьмуть делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена, утім, імовірно, її запросять на наступні — коли погодять позиції країн по положеннях "Формули миру".

На початок