Вартість ремонту водоочисних споруд на Кіровоградщині збільшили на 2,5 мільйона доларів

Вартість ремонту водоочисних споруд на Кіровоградщині збільшили на 2,5 мільйона доларів

Вартість ремонту водоочисних споруд на Кіровоградщині збільшили на 2,5 мільйона доларів Суспільне: Кропивницький

На 2,5 мільйона американських доларів збільшилась вартість реконструкції водоочисних споруд у Світловодську Кіровоградської області. Будувати їх почали у 2020 році за гроші кредиту Світового банку – розповів директор підприємства “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик. Кредит – 44,5 мільйонів гривень – підприємство взяло 4 роки тому. Віддати гроші з відсотками треба до 2033 року. Віддають гроші з прибутку тарифів на водопостачання і водовідведення. 2019 року його підвищували вдвічі.

Будівлі фільтрів у Світловодську, звідки вода по трубам йде до споживачів, до півмільйона жителів Кіровоградської області – майже пів століття, вона в аварійному стані. Поряд, за кредитні гроші, будують нові водопровідні очисні споруди – розповів заступник директора підприємства “Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк: "Початкова вартість цього будівництва 9,5 мільйонів доларів. Але в ході виконання робіт вартість зросла з 9,5 до 12 мільйонів доларів. Повязане це зі складними грунтами. Крім того, в ході виконання проєктних робіт з’ясувалось, що зал фільтрів знаходиться в аварійному стані. Його потрібно повністю реконструювати”.

Якісну послугу людям не могли надавати без кредитних грошей, розповідає Роман Ілик: “У 2016 році ми отримали кредит Світового банку в розмірі 44, 4 мільйони доларів".

Як розподіляються кредитні гроші

 • 1 мільйон – послуги консультанта технагляду,
 • 12 мільйонів – реконструкція Світловодських водопровідних очисних споруд,
 • 9 мільйонів – реконструкція водопровідних насосних станцій,
 • 5 – реконструкція каналізаційних насосних станцій,
 • 1,5 мільйона – придбано автотранспорт, техніку,
 • півмільйона – придбано лабораторне обладнання,
 • 8 – реконструкція каналізаційних очисних споруд міста Кропивницький,
 • 2 мільйони – це автоматизація і диспетчеризація виробничих процесів.

Гроші кредиту віддають з прибутку від тарифу за водопостачання і водовідведення. З лютого 2020 року тариф зріс на 22%. Нині він – 37 гривень 62 копійки. Це найвищий тариф на воду в Україні серед обласних центрів.

З чого складається тариф

 • 7% - матеріальні витрати, охорона праці
 • 23%- електроенергія
 • 5%- амортизація
 • 48%- зарплата
 • 2%- податки
 • 15%- кредит, обігові гроші ( прибуток).

Позика якраз і підрозуміває, що її треба віддавати – розповів директор підприємства: "Якраз зменшення собівартості і витрат на виробництво буде направлено на повернення цих коштів. Говорити про зменшення тарифу буде нечесно по відношенню до людей. Буде покращена якість води, послуги, ліквідації аварійних ситуацій, а найголовнфше – забезпечено безперебійну роботу на подальші 30-40 років".

На питання, чи може місцева влада впливати на формування тарифу, відповів так: "Облрада є власником підприємства, вони впливають на роботу підприємства, як власник. Все має відбуватись в межах чинного законодавства. Неможливо вимагати надання послуги від підприємства, якщо воно не має грошей на електроенергію і зарплату. Особисто я вважаю, що проблема не в тарифі, а у зарплаті людей".

Голова облради Олександр Чорноіваненко пояснив – на розмір тарифу власник підприємства не впливає: "Обласна рада не затверджує тарифи. І не затверджує тарифи підприємство. Воно тільки готує документи. А є державний орган – НКРЕКП, який відповідно перевіряє повністю всю процедуру і затверджує відповідні тарифи".

Каже: щоб не підвищувати тарифи, в кінці 2019 року з облбюджету компенсували 20 мільйонів гривень.

Кропивничанка Галина Шевчук вважає, що перед тим, як брати кредит, треба було запитати споживачів. “Порадитись з людьми, перш ніж брати цей кредит. Я ось у своїй сім’ї стараюсь не брати кредити, не залазити в борги. А це взяли на місто і на всіх вони розкидають, вимагають платити, я вважаю, що це неправильно”.

Площа будівництва очисних споруд у Світловодську – понад 3000 квадратних метрів. Завершити його планують у кінці 2021 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди